Zakończyła się modernizacja ul. Słodkiej i Lubej

Box2 Wiadomości
Ul. Słodka (Fot. MZD Toruń)

Dwie ulice na osiedlu Bielawy Grębocin przeszły modernizację. Prace realizowała firma Kunst. Koszt zadania wyniósł 950 tys. zł.

Ulica Słodka została przebudowana na odcinku od ul. Czekoladowej do ul. Lubej. W ramach prac została wykonana pieszo-jezdnia z kostki betonowej. Dla poprawy bezpieczeństwa zostało ustawione oświetlenie drogowe i zamontowano progi zwalniające.

Z kolei ulica Luba zmieniła się na odcinku od ul. Olsztyńskiej w kierunku zachodnim. Tu również powstało pieszo-jezdnia, nowe oświetlenie drogowe i progi zwalniające. 

– Na obu ulicach część po której  dopuszczony jest ruch została wykonana z kostki koloru szarego, natomiast część przeznaczona dla pieszych ma kolor ciemniejszy-grafitowy – opisuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD Toruń. – Przed robotami drogowymi na uliczkach wybudowane zostały wpusty deszczowe w celu ich prawidłowego odwodnienia. W obu przypadkach, dla wzmocnienia nawierzchni ulic została zastosowana geotkanina separacyjna, na której ułożono wszystkie warstwy ulicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *