Zakończyła się rewitalizacja parku Glazja [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
Fot. Sławomir Kowalski dla UMT

Park Glazja na Jakubskim Przedmieściu przeszedł gruntowną rewitalizację. Nie tylko zagospodarowano zieleń, ale także zainwestowano w urządzenia rekreacyjne i obiekty małej architektury. Prace zakończyły się w kwietniu i pochłonęły prawie 5 mln zł.

Rewitalizacja parku Glazja została w 65 proc. dofinansowana z funduszy unijnych. Wykonania robót podjęła się lokalna firma z Grębocina. Prace toczyły się na zieleńcu, zlokalizowanym pomiędzy skrzyżowaniem ul. Waryńskiego i Antczaka, a rondem przy pl. Pokoju Toruńskiego. Po zakończeniu okresu epidemii mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych chodników i ścieżek, siłowni zewnętrznej, zestawu do ćwiczeń work-out, stołów szachowych, placu zabaw, ławek, leżaków i stojaków rowerowych. Pojawiły się nowe kosze na śmieci. Wykonawca przygotował także wybieg dla psów, budki dla ptaków i domki dla owadów. Zupełnie nowe oblicze zyskała także parkowa zieleń. Pojawiły się nowe trawniki, drzewa, krzewy, byliny, pnącza czy żywopłoty. Wszystkie drzewa wyposażono w system podlewania kropelkowego.

Tagged

1 thought on “Zakończyła się rewitalizacja parku Glazja [ZDJĘCIA]

  1. Po pierwsze wybieg dla psów już był od jakiegoś czasu więc to nie było teraz robione.
    Po drugie diabeł tkwi w szczegółach, jak dobrze się przyjrzeć granitowemu chodnikowi brakuje dokładności w położeniu a ścieżki gdzieniegdzie są po uszkadzane.
    Aczkolwiek by te minusy nie przysłoniły ogromnych plusów związanych z remontem 🙂
    Park bardzo zyskał na jakości teraz tam jest sporo relaksujących się ludzi a w wcześniej tylko dziwny element z piwkiem.
    Polecam spacery po tym parku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *