Zakończyła się rozprawa. Wyrok w sprawie komitet Zaleskiego kontra Lenz po godz. 14

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Dziś o godz. 8 w Sądzie Okręgowym rozpoczęła się rozprawa w trybie wyborczym między komitetem wyborczym Michała Zaleskiego a Tomaszem Lenzem, kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia. Komitet Zaleskiego żąda sprostowania słów dotyczących wspierania przez miasto Radio Maryja.

Chodzi o wypowiedź Lenza, która padła podczas debaty prezydenckiej “Nowości” i TV Toruń, która została opublikowana 8 października. Pozew w trybie wyborczym został złożony w środę. Pisaliśmy o nim poniżej:

REKLAMA

Pierwszy proces w trybie wyborczym w Toruniu. Zaleski kontra Lenz

Oto pozew komitetu wyborczego wyborców Michała Zaleskiego wraz z jednym załączników:

Proces w trybie wyborczym rozpoczął się o godz. 8 w Sądzie Okręgowym. Relację na żywo z rozprawy prowadził sztab wyborczy Tomasza Lenza. Z jej przebiegiem można się zapoznać tutaj:

Wyrok za zostać ogłoszony po godz. 14. Po zakończeniu rozprawy Lenz spotkał się z dziennikarzami.

 

– Źle się dzieje w Toruniu, skoro miejscy urzędnicy wspierają kampanię prezydenta Michała Zaleskiego – powiedział podczas briefingu prasowego Lenz. – Obserwujemy bardzo dużą aktywność pani rzecznik prasowej urzędu miasta, która nie wzięła urlopu na okres swojej pracy i reprezentuje w kampanii wyborczej kandydata na prezydenta Michała Zaleskiego w sposób czynny i aktywny, biorąc udział w kampanii wyborczej.

O godz. 12.45 do briefingu prasowego Lenza odniosła się Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prezydenta Torunia. Poniżej prezentujemy jej oświadczenie dotyczące zarzutów Lenza:

“Nieprawdziwe jest stwierdzenie, że Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Torunia reprezentuje w kampanii wyborczej kandydata Michała Zaleskiego” – pisze Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prasowy prezydenta Torunia. “Zgodnie z art. 6 ust. 2,3 Ustawy Prawo Prasowe (Dz.U. 1984 nr 5 poz. 24) Urząd Miasta Torunia zobowiązany jest do udzielenia odpowiedzi na krytykę prasową bez zbędnej zwłoki. Reprezentując Prezydenta Miasta Torunia odpowiadam w formie wyjaśnień, oświadczeń i sprostowań na wszystkie zarzuty oraz nieprawdziwe informacje, które dotyczą działalności organów i jednostek Gminy Miasta Toruń. Nie zwalnia mnie z tego obowiązku czas kampanii wyborczej”.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *