Zamieć piaskowa, powalone drzewa, pożary traw… Od rana nasi strażacy interweniowali już 44 razy

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Strażacy z Torunia i okolic mają dziś ręce pełne roboty w związku z silnym wiatrem. Od rana wyjeżdżali do 44 interwencji.

Od rana od godz. 8 do 14 – w związku z silnym wiatrem – strażacy z Torunia i powiatu toruńskiego interweniowali 44 razy. Wśród tych zgłoszeń trzy dotyczyły pożarów traw, jedno – naderwanej rynny, a kolejne trzy – dachówek, które spadły z budynków jednorodzinnych.

– Pozostałe interwencje dotyczyły drzew i gałęzi, które spadły na jezdnie i chodniki – mówi Przemysław Baniecki, oficer prasowy komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Na szczęście w wyniku tych zdarzeń nikt nie odniósł obrażeń. Silny wiatr w regionie może utrzymać się do godz. 21. Jego średnia prędkość to 30-45 km na godz. W porywach może osiągać jednak prędkość 85 km na godz.

Na wielu drogach są trudne warunki jazdy. Chodzi nie tylko o silne podmuchy wiatru, ale także zamieć piaskową, która pogarsza widoczność.

Od rana strażacy z całego regionu wyjeżdżali do pożarów poszycia leśnego m.in. w Ciemnikach (powiat świecki), Słończu (powiat bydgoski), Osieku Wielkim (powiat inowrocławski), Zaroślach (powiat tucholski), Jeżewie (powiat świecki) i Dubielnie (powiat świecki).

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *