Zamykają na trzy spusty plac zabaw zbudowany z budżetu obywatelskiego. Dlaczego?

Box2 Interwencje Wiadomości
Fot. Pixabay

Zbudowany za pieniądze z budżetu obywatelskiego plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 8 przy ul. Chabrowej jest o godz. 17 zamykamy – skarżą się mieszkańcy Wrzosów. Jak się dowiedzieliśmy, ograniczenie dostępu do placu spowodowane jest licznymi dewastacjami.

– Plac zabaw znajdujący się przy przedszkolu, powinien być ogólnodostępny, a jest przed nami zamykamy – skarżą się rodzice. – Powstał zaś ze wspólnych środków. Nasze dzieci mają więc prawo z niego korzystać.

REKLAMA

Jak udało się nam dowiedzieć, do dyrekcji placówki spływały skargi na wieczorny hałas. Ostatnio zdarzały się także dewastacje znajdujących się tam urządzeń. Nieznaną substancją wysmarowane zostały zjeżdżalnia i bujaki.

– Pani dyrektor boi się o dzieci – tłumaczyli na spotkaniu z mieszkańcami osiedla Wrzosy przedstawiciele magistratu. – Każdego ranka trzeba też sprawdzać plac, czy nie znajdują się tam potłuczone szkła lub inne nieznane substancje.

Zdaniem rodziców skutecznym rozwiązaniem byłoby zamontowanie kamery monitoringu. Podobne urządzenia na terenie przedszkola już funkcjonują, żadne jednak nie jest zwrócone w stronę terenu zabaw.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *