Zaniedbana ławka w Parku Tysiąclecia. Od roku nic się nie zmieniło?

Box2 Wiadomości
Zniszczona ławka w Parku Tysiąclecia w Toruniu.
Ławka w Parku Tysiąclecia. Fot. Łukasz Piecyk

Ławek w Toruniu jest mało, a te, które są nierzadko zniechęcają swoim stanem technicznym do siadania. Okazuje się, że zadbać o miejsca odpoczynku wcale nie jest tak łatwo, bo incydentów wandalizmu jest coraz więcej. W zeszłym roku, przy okazji tekstu o toruńskich ławkach, publikowaliśmy zdjęcie jednej z nich – zniszczonej przez wulgarne graffiti. Niemal rok później ławka wygląda… niemal dokładnie tak samo.

W Toruniu na 1 tys. mieszkańców przypada zaledwie 2,4 tradycyjnych ławek. Niewiele jest także ławek dla matek z dziećmi – choć sukcesywnie ich liczba rośnie. Mieszkańcy sygnalizują jednak, że stan techniczny takich ławek pozostawia wiele do życzenia. Poniżej prezentujemy przykładowe zdjęcie ławki dla matek z dziećmi, zlokalizowanej w Parku Tysiąclecia. Tekst, jak i towarzyszące mu zdjęcie, pochodzi z początku lipca 2021 r.

Po niemal roku od publikacji materiału sprawdziliśmy, jak wygląda stan techniczny ławki. Na dzień 29 kwietnia prezentuje się ona tak, jak na zdjęciu poniżej.

Fot. Łukasz Piecyk

Zapytaliśmy Urząd Miasta Torunia, czy od lipca 2021 r. ławka była czyszczona. Czekamy na odpowiedź. Do tematu będziemy wracać.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.