Zapłacili za psa “zabawkowymi” pieniędzmi. Grozi im do 8 lat więzienia

Polecamy Wiadomości
fot. Komenda Powiatowa Policji w Rypinie

Rypińscy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu brodnickiego za oszustwo. Mężczyźni kupili owczarka niemieckiego, za którego zapłacili “zabawkowymi” banknotami.

30 października br. do rypińskich policjantów zgłosił się oszukany mężczyzna. Wystawił w internecie ogłoszenie o sprzedaży owczarka niemieckiego. Odpowiedziało na nie dwóch mężczyzn. Przyjechali go kupić 29 października.

– Po odebraniu psa zapłacili właścicielowi żądaną kwotę 800 zł – relacjonuje Dorota Rupińska, oficer prasowy rypińskiej policji. – Przekazanie pieniędzy odbyło się na podwórku w zaciemnionym miejscu. Jak się później okazało, nie był to przypadek.

Dopiero w domu sprzedający psa zauważył, że jest coś nie tak z banknotami. Kiedy dokładnie się im przyjrzał, zobaczył wydrapane częściowo napisy o treści: “używać tylko w celach edukacyjnych i do zabawy”.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i zaczęli ustalać sprawców. Zgłaszający nie miał żadnych informacji na ich temat. Kryminalnym udało się jednak trafić na trop oszustów: 35- i 54-latka z powiatu brodnickiego.

18 grudnia funkcjonariusze u jednego z nich znaleźli sprzedanego psa, którego przekazali dawnemu właścicielowi. Mężczyźni mieli też kolejne “zabawkowe” banknoty. Obaj zostali zatrzymani pod zarzutem oszustwa. Grozi im teraz do 8 lat więzienia.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys