Zaśpiewaj hymn z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W akcji #zaspiewajhymnzTOS może wziąć udział każdy chętny. Wystarczy zaśpiewać i nagrać Hymn Państwowy, a potem wysłać filmik do Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Wszystkie nagrania zostaną dołączone do profesjonalnej ścieżki dźwiękowej i zaprezentowane z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Akcja związana jest nie tylko ze zbliżającym się Świętem Narodowym Trzeciego Maja, ale także z obchodami 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski i aktualną sytuacją epidemiczną. To pomysł Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wspólne świętowanie 3 maja w dobie pandemii i z poszanowaniem zasady #zostanwdomu.

REKLAMA

W tym trudnym czasie bardzo ważne jest, abyśmy wrócili myślami do przeszłości, przypomnieli sobie osiągnięcia naszego narodu, wskrzesili dumę ze swojej narodowości oraz pokazali patriotyzm i przywiązanie do tradycji. Dlatego chcemy docenić ten ważny dla nas wszystkich dzień poprzez uroczyste, wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego – tłumaczą organizatorzy.

Partię wokalną należy nagrać do zamieszczonego na stronie akcji podkładu muzycznego. Materiał dźwiękowy należy odtwarzać w słuchawce i klasnąć na czwarte uderzenie metronomu. Nagranie wideo, opisane imieniem i nazwiskiem, trzeba przesłać w jednym ujęciu, najpóźniej do 20 kwietnia na adres e-mail: edukacja@tos.art.pl. Trzeba się spieszyć, bo muzycy z Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej wykorzystają tylko sto pierwszych nagrań. Partnerem akcji jest Centrum-Kulturalno Kongresowe Jordanki. Efektów wspólnej pracy będzie można posłuchać 3 maja w mediach społecznościowych TOS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *