“Zaszczep się w majówkę” zakończone przed czasem. Chętnych nie brakowało

Box1 Wiadomości
fot. KPUW

Akcja “Zaszczep się w majówkę” już za nami. Choć pierwotnie trwać miała jeszcze dziś, to duże zainteresowanie w ciągu trzech pierwszych dni działania punktu szczepień przy Jordankach przekuło się na wyczerpanie zapasów szczepionki dużo wcześniej. Wiemy już, ile osób udało się zaszczepić łącznie od początku trwania akcji.

Łącznie 3 614 osób przyjęło szczepionkę w ramach akcji “Zaszczep się w majówkę”. Tempo było wysokie. Na początku mówiło się o tym, że punkt na Jordankach będzie przez wszystkie cztery dni akcji wykonywał po 600 szczepień dziennie. Efekt? Pierwszego dnia 994 osoby, a drugiego – 1 260. Po trzecim wyczerpano już całą dostępną pulę, która i tak została zwiększona z początkowych 2,5 tys. Można więc mówić o sukcesie – zainteresowanie było tak duże, że plan na cztery dni zrealizowano w trzy.

Szczepienia w punkcie na Jordankach wykonywane były jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Toruń był jednym z 16 miast w całej Polsce, w którym organizowana była akcja “Zaszczep się w majówkę”.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *