Zatrzymano 29-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa na Starówce

112 Box2 Wiadomości
fot. KMP w Toruniu

Wczoraj policjanci kryminalni z komendy miejskiej w Toruniu doprowadzili do prokuratury 29-letniego mężczyznę, który w sobotę usiłował zabić mieszkańca Starówki. Oprócz niego w sprawie zamieszane są cztery inne osoby, które pomagały 29-latkowi w ukryciu się.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Około godz. 3:00 sprawca wszedł do  jednego z mieszkań  a toruńskiej Starówce i zaczął uderzać śpiącego mężczyznę bardzo ostrym narzędziem, raniąc go na całym ciele. Po zadaniu ciosów sprawca uciekł. Pokrzywdzony z licznymi obrażeniami od razu trafił do jednego z toruńskich szpitali.

Zawiadomieni  o wszystkim policjanci zaczęli działać. Oprócz wykonanych oględzin i zebrania licznych śladów przesłuchali wielu świadków. To miedzy innymi zebrane dowody doprowadziły ich do mieszkania w jednym z włocławskich bloków, gdzie ukrył się podejrzany. Tam został zatrzymany. Oprócz 29-latka podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa ujęto jeszcze cztery kolejne osoby w wieku od 25 do 47 lat.

Wczoraj wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury rejonowej Toruń Centrum Zachód. Po zapoznaniu się z materiałem dowodowym skierowano wniosek do sądu. Ten orzekł, iż 29-latek, podejrzany o usiłowanie zabójstwa 36-letniego mieszkańca Torunia, zostanie aresztowany.

Decyzją sądu także 25-latek, który pomagał ukrywaniu podejrzanego, aby uniknął odpowiedzialności karnej oraz nie powiadomił organów ścigania o dokonaniu czynu zabronionego, spędzi najbliższe miesiąca w areszcie. Dozorem policyjnym objęto 27-letniego mężczyznę. Dwoje pozostałych zatrzymanych: 47-letnia kobieta i 25 letni mężczyzna mogli powrócić do domu bez zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych. Całej czwórce może grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat, zaś podejrzanemu 29–latkowi nawet dożywocie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *