Zatrzymano 37-latka, który włamywał się do aut

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Nawet do 10 lat więzienia grozi 37-letniemu mężczyźnie, który został zatrzymany w środę przez policjantów z komisariatu na Śródmieściu. Złodziej dokonał ośmiu włamań do samochodów, próbował też dokonać kradzieży środków z konta bankowego.

Policjanci pracowali nad sprawą od kilkunastu dni. Pierwsze z serii włamań, które miały miejsce głównie na terenie Bydgoskiego Przedmieścia, miało miejsce pod koniec października. Sprawca zazwyczaj włamywał się do pojazdu przez wybicie szyby i zabierał ze sobą praktycznie wszystko, co właściciele pozostawiali w autach. Były to najczęściej dokumenty pojazdów, pieniądze, karty bankowe, elektronarzędzia, videorejestrator, torby, kosmetyki, ładowarki, odzież a nawet akumulatory.

W środę doszło do zatrzymania 37-letniego mieszkańca toruńskich Bielan. Policjanci udowodnili, że to on stoi za 8 włamaniami oraz próbą kradzieży z włamaniem na konto bankowe za pomocą wcześniej skradzionej karty. Wczoraj z ust śledczych usłyszał łącznie 9 zarzutów. Za ich dokonanie grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *