Zatrzymano sprawców kradzieży sklepowych. Postępowanie ma charakter rozwojowy

112 Box2 Wiadomości
fot. KMP w Toruniu

29-latek ze Żnina oraz 33-latek z Torunia trafili w ręce policji. Śledczy uważają, że podejrzani mogli działać w całym naszym regionie i mają na swoim koncie dużo więcej kradzieży. Aktualnie grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu policjanci z Torunia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonywanie kradzieży sklepowych. Znajdowali się w mieszkaniu wynajmowanym przez jednego z nich na Jakubskim Przedmieściu.

Komisariat w Dobrzejewicach poinformował, iż obydwaj zatrzymani działając wspólnie i w porozumieniu dokonali dwóch kradzieży w jednym z dyskontów w Lubiczu Dolnym. Jak się okazało, zatrzymani działając na początku stycznia wykorzystali  nieuwagę personelu i ukradli m.in. alkohol, kosmetyki, artykuły spożywcze i AGD warte kilkaset złotych. Drugi raz w tym samym sklepie rabunku dokonali 11 stycznia, straty wynikłe z tej wizyty wyniosły kolejne kilkaset złotych.

Dodatkowo policjanci z komisariatu Toruń-Rubinkowo udowodnili, że 29-letni mężczyzna ukradł w jednym ze sklepów sieci drogeryjnych na Rubinkowie dwie szczoteczki elektryczne warte kilkaset złotych. Na tym samym osiedlu 11 stycznia dokonał kradzieży w inne drogerii. Jego łupem padły kosmetyki warte ponad 1300 zł.

Młodszy z zatrzymanych odpowie za cztery kradzieże, z kolei starzy za dokonanie dwóch wraz ze wspólnikiem. Obu podejrzanym może grozić do 5 lat więzienia. Policjanci przypuszczają jednak, że to sprawa może mieć swój ciąg dalszy. Mogą być to bowiem niejedyne przewinienia tych podejrzanych. Śledczy przypuszczają, że sprawcy najprawdopodobniej działali w całym regionie i to postępowanie może mieć charakter rozwojowy. Niewykluczone zatem, że podejrzani wkrótce usłyszą kolejne zarzuty.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.