Zatrzymany do kontroli. Miał licznik cofnięty o 380 tys. km

112 Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Zgodnie z nowelizacją przepisów kodeksu karnego, ingerowanie we wskazania liczników w samochodach jest przestępstwem. Policja posiada uprawnienia do sprawdzania stanu drogomierzy. Przekonał się o tym kierowca dostawczego fiata ducato, u którego licznik cofnięty był o blisko… 380 tys. km.

W czwartek około godziny 11:00 w okolicach ulicy Fałata, funkcjonariusze policji podczas patrolu zatrzymali do kontroli kierowcę fiata ducato. Podczas sprawdzania, stan licznika w pojeździe wynosił 93 361 km. Jednak po weryfikacji danych w systemie, okazało się, że podczas ostatniego badania technicznego wynosił on 472 186 km. Sprawą zajmą się teraz kryminalni.

Cofanie licznika jest przestępstwem, za które grozi od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Odpowiedzialność w takich sytuacjach ponosi zarówno osoba, która ingerowała we wskazania licznika, jak i właściciel pojazdu.

1 thought on “Zatrzymany do kontroli. Miał licznik cofnięty o 380 tys. km

  1. I o co afera… W Ducato liczniki zatrzymują się na 400 tys km przebiegu. Zapewne licznik został wyzerowany lub wymieniony na inny. Pytanie tylko czemu takie fakty nie są odnotowywane w CEPIKu, skoro teraz tak pilnują przebiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *