Zawodniczka toruńskiego klubu wystąpi na igrzyskach w Pekinie

Box2 Sport Wiadomości
fot. Filip Tomasik

Łyżwiarka Ekaterina Kurakova, reprezentująca klub MKS Axel Toruń, zakwalifikowała się do zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie, które odbędą się w lutym przyszłego roku.

We wtorek zawodniczce wręczono decyzję o przyznaniu przez prezydenta Torunia Michała Zaleskiego stypendium olimpijskiego w wysokości 3000 zł miesięcznie w okresie października do grudnia tego roku. Klub może ubiegać się o kolejne stypendium na przyszły rok. W tym roku Ekaterina dostawała już stypendium w wysokości 1200 zł miesięcznie za zwycięstwo w mistrzostwach Polski seniorów.

REKLAMA

Bardzo się cieszę, że będzie Pani reprezentowała Toruń i Międzyszkolny Klub Sportowy Axel na igrzyskach w Pekinie już w lutym 2022 roku. Jestem pewien, że będzie to dla Pani wielkie przeżycie, a nam zapewni wiele emocji i radości – mówił prezydent Michał Zaleski.

Gratulacje otrzymał także prezes klubu Marek Kaliszek. To kolejna podopieczna z Torunia, która weźmie udział w najważniejszej zimowej imprezie sportowej czterolecia. W Pekinie zaprezentuje się także para Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev.

Ekaterina Kurakova ma 19 lat, urodziła się w Moskwie. Dwukrotnie wygrała Mentor Toruń Cup w kategorii juniorów, reprezentując Rosję (2016 i 2017). Od czerwca 2019 roku oficjalnie reprezentuje Polskę, zaś od października tego samego roku ma polskie obywatelstwo. Jest uczestniczką programu “Team100” skierowanego do najbardziej perspektywicznych sportowców. W tym sezonie zajmowała drugie miejsca w turniejach we włoskiej Lombardii oraz niemieckim Oberstdorfie, gdzie wywalczyła kwalifikację olimpijską. Zimowe igrzyska olimpijskie będą rozgrywane w Pekinie od 4 do 20 lutego przyszłego roku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *