Zbigniew Girzyński komentuje zawieszenie: Nikogo nie prosiłem o pierwszeństwo

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Wczoraj późnym wieczorem informowaliśmy o zawieszeniu w prawach członka partii Zbigniewa Girzyńskiego. Decyzję podjął sam Jarosław Kaczyński. Poseł Prawa i Sprawiedliwości miał zaszczepić się przeciw Covid-19, jako pracownik UMK. Wydał w tej sprawie oświadczenie.

Zbigniew Girzyński uważa, że nie “wypchnął” nikogo z kolejki i cała procedura odbyła się zgodnie z literą prawa. Poniżej pełna treść oświadczenia posła PiS:

REKLAMA

Szanowni Państwo

W związku z informacjami jakie pojawiają się w przestrzeni publicznej informuję, że podobniej jak inni pracownicy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymałem 22 grudnia 2020 r. list od Rektora UMK następującej treści:

“W związku z możliwością objęcia pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu szczepieniami przeciwko COVID-19 osoby zainteresowane mogą zgłosić chęć zaszczepienia się za pośrednictwem formularza w terminie do 23 grudnia 2020 r. do godziny 13:00.

[…]

Uwaga! W tym samym terminie, tj. do 23 grudnia 2020 r. do godziny 13:00 należy dostarczyć do portierni Rektoratu wydrukowane i podpisane oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dotyczy to wszystkich zainteresowanych szczepieniem.”

O tym, że dopełniłem tych formalności i zgłosiłem się poinformował w mediach społecznościowych zachęcając także innych do takiej postawy.

Następnie postępowałem, jak inni pracownicy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zgodnie w informacjami przekazywanymi przez mojego pracodawcę jakim jest Uniwersytet, oraz zgodnie z wytycznymi z Ministerstwa Zdrowia przekazywanymi mi (podobnie jak innym) za pośrednictwem portalu: pacjent.gov.pl na moje internetowe konto pacjenta. Tam otrzymałem stosowne skierowanie oraz termin i miejsce szczepienia wystawione przez MINISTERSTWO ZDROWIA.

Nikogo o żadne pierwszeństwo w kolejce nie prosiłem i w żadnym wypadku nie zaszczepiłem się poza kolejnością.

Postąpiłem od A do Z zgodnie z obowiązującym mnie prawem i w myśl zaleceń władz Uczelni, która jest moim podstawowym miejscem pracy.

Podzielam opinię sformułowaną przez pana posła Krzysztofa Sobolewskiego, że „zasady obowiązują wszystkich”. Obowiązywać powinny zwłaszcza tych, którzy je ustanawiają. Ja jedynie zgodnie z nimi postępowałem i postępować będę.

dr hab. Zbigniew Girzyński, prof. UMK

Tagged

1 thought on “Zbigniew Girzyński komentuje zawieszenie: Nikogo nie prosiłem o pierwszeństwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *