Zbigniew Girzyński o wpisie wicemarszałka Terleckiego: Ja bym nigdy takich wpisów nie zrobił

Box1 Polityka Wiadomości
Zbigniew Girzyński, poseł PiS./fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

Z całą pewnością wpis na Twitterze pana marszałka nie był fortunny. Wpisu tego ani ja, ani pewnie wielu moich kolegów bronić nie będziemy – tak o piątkowym wpisie wicemarszałka sejmu Ryszarda Terleckiego wypowiadał się Zbigniew Girzyński. Toruński poseł PiS był gościem Roberta Mazurka we wczorajszej Porannej rozmowie w RMF FM.

Chodzi o wpis Ryszarda Terleckiego, w którym skrytykował liderkę białoruskiej opozycji Światłanę Cichanouską.

REKLAMA

– Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowsiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników – napisał na Twitterze wicemarszałek sejmu.

Wpis wywołał burzę, a słowa te były w ostatnich dniach szeroko komentowane. O sprawę został także zapytany gość wczorajszej Porannej rozmowy w RMF FM, poseł PiS Zbigniew Girzyński.

–  Z całą pewnością wpis na Twitterze pana marszałka nie był fortunny. Wpisu tego ani ja, ani pewnie wielu moich kolegów bronić nie będziemy – komentował parlamentarzysta. – Z całą pewnością one były złe. Ja bym nigdy takich wpisów nie zrobił. Uważam, że to był błąd ze strony pana marszałka i w tym aspekcie absolutnie nie podzielam jego opinii.

Jednak jak zaznaczył, nie będzie przy tym głosował za odwołaniem go ze stanowiska wicemarszałka sejmu. Taki wniosek złożyły wspólnie Lewica i Polska 2050.

Prowadzący program w RMF dopytywał, czy zdaniem PiS-u prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski jest “opozycją antydemokratyczną.

– Ja tak nie uważam. Tak jak powiedziałem, nie mam zamiaru tłumaczyć się z tej wypowiedzi. Ona jest fatalna i absolutnie zamknijmy ten temat. Natomiast, jeżeli pan mnie się pyta, czy jeżeli dojdzie do tego głosowania, to czy będę popierał ten wniosek, to nie wydaje mi się, żeby tak daleko idące konsekwencje powinny być wyciągane polityczne – tłumaczył Zbigniew Girzyński.

Wpis wicemarszałka Ryszarda Terleckiego był szeroko komentowany. Jeśli chodzi o toruńskich parlamentarzystów, odniosła się do niego również posłanka Koalicji Obywatelskiej Iwona Hartwich.

– Czy można upaść niżej? – zapytała wymownie.

Całą rozmowę ze Zbigniewem Girzyńskim zobaczyć można poniżej:

Tagged

1 thought on “Zbigniew Girzyński o wpisie wicemarszałka Terleckiego: Ja bym nigdy takich wpisów nie zrobił

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *