Zbigniew Girzyński wraca do gry! Startuje z 5. miejsca do europarlamentu

Box2 Polityka Wiadomości
fot. strona facebookowa Zbigniewa Girzyńskiego

Kosma Złotowski, europoseł PiS został liderem tej partii w okręgu kujawsko-pomorskim w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na piątym miejscu tej listy znalazł się Zbigniew Girzyński, były poseł PiS z Torunia. – Chcemy wygrać te wybory – zapowiada Girzyński.

PiS zaprezentował swoją listę w okręgu kujawsko-pomorskim w wyborach do Parlamentu Europejskiego zaprezentował w Bydgoszczy. Jej liderem został obecny europoseł tego ugrupowania – Kosma Złotowski.

REKLAMA

– Jesteśmy Europejczykami dlatego, że jesteśmy Polakami, a Niemcy są Europejczykami dlatego, że są Niemcami – mówi Złotowski. Podczas swojego wystąpienia podkreślił, że PiS jest za wizją Europy ojczyzn.

Na drugim miejscu listy do europarlamentu znalazł się Tomasz Latos, poseł PiS i niedawny kandydat na prezydenta Bydgoszczy. “Trójkę” ma Przemysław Przybylski, radny sejmiku województwa z Torunia, “czwórkę” Joanna Borowiak, posłanka PiS z Włocławka, a “piątkę” – Zbigniew Girzyński, były poseł PiS z Torunia i były szef toruńskich struktur partii.

Kolejne miejsca na liście należą do: Barbary Koniecznej, Żanety Śrubkowskiej, Ireneusza Stachowiaka z Solidarnej Polski, Marcina Wrońskiego z Porozumienia i Anny Szwed. Girzyński na konferencji prasowej zapowiedział, że PiS chce mieć więcej niż jeden mandat w Kujawsko-Pomorskiem.

– Dość żartobliwie mogę powiedzieć, że jestem na piątym miejscu, a dzisiaj jest piątek. Jest także “piątka Kaczyńskiego”, a Krzysztof Piątek wchodząc z ławki rezerwowych na boisko zrobił niespodziankę – mówi Girzyński. – Mam nadzieję, że wchodząc z ławki rezerwowych na nowo do tej drużyny, pomogę jej taką niespodziankę, jaką nam Polacy sprawili w Wiedniu, w naszym województwie. Chcemy wygrać te wybory w okręgu kujawsko-pomorskim i osiągnąć możliwie jak najlepszy rezultat.

Do urn pójdziemy 26 maja. Wówczas do Parlamentu Europejskiego będziemy wybierać 52 europosłów.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Zbigniew Girzyński wraca do gry! Startuje z 5. miejsca do europarlamentu

  1. Całe szczęście że ten Pan nie trafił do europarlamentu. Osoba , która zdradza własną Rodzinę , opowiada kłamstwa , nie ma prawa do bycia w żadnym politycznym życiu. Kto raz kłamie , kto raz zdradza , nie ma prawa do jakichkolwiek opiniotwórczych wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *