Zbigniew Rasielewski rezygnuje ze stanowiska. “Należy iść dalej”

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Wiceprezydent Torunia Zbigniew Rasielewski zapowiedział dziś ustąpienie ze stanowiska. Decyzję przekazał podczas spotkania z mediami w Urzędzie Miasta, wspólnie z prezydentem Michałem Zaleskim.

– 20 grudnia 2010 roku wspólnie z panem prezydentem, po długich, owocnych rozmowach doszliśmy do wniosku, że będę jego zastępcą. Minęło sporo czasu i podjąłem decyzję, że należy iść dalej. Powody są osobiste, o których nie chcę mówić – mówił Zbigniew Rasielewski. – To trudna decyzja dla mnie i myślę, że dla pana prezydenta również. Podejmuję ją ze względów typowo osobistych. Jestem przekonany, że te kilka lat spędzonych wspólnie z panem prezydentem spowodowały, że Toruń jest piękniejszy, bogatszy. Czas na podsumowanie nadejdzie w następnych miesiącach. To, co najważniejsze, koalicja z Prawem i Sprawiedliwością trwa dalej.

REKLAMA

– Znakomicie rozumiem pana prezydenta Rasielewskiego. Jest młodym, ambitnym, dobrze rokującym w kolejnych dziesiątkach lat pracy zawodowej człowiekiem. Osiągnął bardzo dużo. To, za co odpowiadał w urzędzie miasta Torunia, to były zakresy zadań, które często decydowały o tym, jaki będzie kształt funkcjonowania miasta – podkreślał prezydent Michał Zaleski. – Ponad 10 lat pracy zastępcy prezydenta pana Zbigniewa Rasielewskiego to efekty, z których obydwaj możemy być zadowoleni.

Zbigniew Rasielewski funkcję wiceprezydenta sprawował będzie do końca sierpnia. Swoich planów na przyszłość nie chciał jeszcze zdradzać. Póki co nie znamy nazwiska następcy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *