Zbliża się 3. Święto Chełmińskiego Przedmieścia

Box2 Polecamy Wiadomości
Fot. Lech Kamiński dla UMT

Już w najbliższą niedzielę 20 września na placu przy Toruńskich Wodociągach i przed CAL “Willa z pasją” świętować będą mieszkańcy Chełmińskiego Przedmieścia (i nie tylko!). W planach występy teatralne i akrobatyczne, gry i zabawy terenowe, pokazy służb mundurowych czy zwiedzanie zabytkowej wieży ciśnień.

Impreza rozpoczyna się o 12:00 na placu przed Toruńskimi Wodociągami i potrwa do 16:00. Wydarzenia rozgrywać będą się także przed Centrum Aktywności Lokalnej “Willa z pasją”. To już 3. edycja wydarzenia, a każde kolejne zbiera coraz więcej uczestników. Czy tak będzie również i tym razem?

Realizacja wydarzenia możliwa jest dzięki finansowaniu z Budżetu Obywatelskiego. W niedzielnie popołudnie będzie można zapoznać się z wystawą o historii Chełmińskiego Przedmieścia. Organizatorzy zaplanowali także pokaz filmów o Chełmionce. Dużą atrakcją będzie zwiedzanie zabytkowej Wieży Ciśnień, ale uwaga – z powodu epidemii obowiązują w tym wypadku wcześniejsze zapisy (bezpośrednio przed wejściem w dniu wydarzenia) ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Przed Toruńskimi Wodociągami pojawi się też policja i straż pożarna, a ratownicy medyczni przeprowadzą warsztaty z pierwszej pomocy. Animacje, konkursy i warsztaty będą też prowadzić harcerze i pracownicy Książnicy Kopernikańskiej. Nie zabraknie giełdy winylowej, stoiska z rękodziełem, zaplanowane są także pokazy akrobatyczne i warsztaty cyrkowe. A dla najmłodszych malowanie twarzy, skręcanie balonów i puszczanie baniek mydlanych. Planowana jest także gra terenowa.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tagged

1 thought on “Zbliża się 3. Święto Chełmińskiego Przedmieścia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *