Zbliża się akcja charytatywna pod Szpitalem Dziecięcym w Toruniu

Wiadomości
Fot. Pixabay

Grupa inicjatywna “Rodzina” wraz z działaczem społecznym Robertem Olkowskim, jak co roku, z okazji zbliżających się Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia organizuje akcję charytatywną “Rodzina”. Tym razem koncert plenerowy nie będzie mógł się odbyć, ale najmłodsi mogą liczyć na małe upominki.

Do tej pory w przedświątecznym okresie dla osób niepełnosprawnych, potrzebujących i starszych organizowany był w Muzeum Etnograficznym koncert plenerowy i w jego trakcie wręczano świąteczne upominki w ramach akcji “Rodzina”. Tym razem nie będzie to możliwe. Robert Olkowski wraz z grupą “Rodzina” planują jednak zorganizować wydarzenie mikołajkowe pod toruńskim Szpitalem Dziecięcym. Wydarzenie zaplanowane jest 7 grudnia o 12.00 na dziedzińcu szpitala.

Mali pacjenci będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu poprzez szyby okienne swoich sal i czerpać radość mimo znajdowania się w trudnej sytuacji – mówi Robert Olkowski. – Zastosujemy sprzęt nagłaśniający, dzięki czemu pacjenci usłyszą śpiew mimo zamkniętych okien. Ci, dla których będzie to możliwe – podejdą do szyb i wezmą udział w akcji też wizualnie.

Nie zabraknie śpiewania kolęd i życzeń. Do dzieci, w ramach świątecznych upominków, trafią zabawki, a do medyków na dyżurze owoce.

Projekt jest współfinansowany z budżetu Województwa Kujawsko- Pomorskiego i budżetu Urzędu Miasta Torunia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *