Zbliża się Bella Skyway Festival. Co warto wiedzieć?

Box2 Wiadomości
fot. UMT

W przyszłym tygodniu rozpocznie się tegoroczna edycja Bella Skyway Festival. Tym razem dzięki nawiązanej współpracy z Disneyem, motywem przewodnim imprezy będą znane z animowanych produkcji księżniczki. Co warto wiedzieć przed 12. Bella Skyway Festival?

Wydarzenie trwać będzie od 17 do 21 sierpnia. Festiwal światła znów gościć będzie na toruńskiej starówce. Z uwagi na wciąż trwającą pandemię, wydzielone zostaną trzy zamknięte strefy, do których będzie można wejść jedynie posiadając bilet. Obowiązkowe będą też maseczki. Bilet ważny jest w konkretny dzień festiwalu i upoważnia do jednorazowego wstępu do każdej strefy.

Wspomniane trzy strefy to Dolina Marzeń, Plac Rapackiego i Zamek Krzyżacki. Tam oglądać będzie można świetlne atrakcje. Powrót festiwalu na starówkę wiąże się też z czasowymi zmianami w ruchu.

Dolina Marzeń dla spacerowiczów zamknięta będzie aż do 27 sierpnia, z uwagi na prace nad demontażem instalacji. W czasie trwania festiwalu codziennie od godz. 19:30 zamknięta dla ruchu samochodowego będzie al. 500-lecia Torunia od skrzyżowania z Bulwarem Filadelfijskim do skrzyżowania z ul. Chopina.

Plac Rapackiego każdego dnia od godz. 19:30 wyłączony będzie z ruchu pieszego i samochodowego. Zamykane będą też ul. Pod Krzywą Wieżą, Kopernika i Fosa Staromiejska. O tej samej godzinie wyłączone z ruchu będą przejścia dla pieszych na al. św. Jana Pawła II przy węźle przesiadkowym, na skrzyżowaniu alei św. Jana Pawła II z ul. Kopernika, przy Ślimaku Getyńskim i tymczasowe przejście na al. św. Jana Pawła II na wysokości pomnika ks. Jerzego Popiełuszki. Postój taksówek przy ul. Kopernika podczas festiwalu od godz. 19:30 będzie nieczynny.

Również Zamek Krzyżacki będzie zamknięty dal ruchu w czasie trwania festiwalu. Wyłączone będą też ul. Przedzamcze i teren okalający Zamek Krzyżacki od strony Wisły ograniczony zewnętrznym murem.

Warto mieć też na uwadze, że w weekendy remontowany most im. J. Piłsudskiego jest nieczynny dla samochodów.

Tagged

1 thought on “Zbliża się Bella Skyway Festival. Co warto wiedzieć?

  1. Tresura wesołych niewolników…
    którzy jeszcze zapłacą za bilety.
    Polacy – ile jeszcze dacie się tak traktować, jak “bydło” do kagańcowania w ramach NA-mordyzmu ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *