Zbliża się Festiwal Wisły. Co nas czeka?

Box2 Wiadomości
Festiwal Wisły 2019/fot. Łukasz Piecyk

W dniach 15 i 16 sierpnia Toruń gościł będzie łodzie i statki rzeczne w ramach kolejnej edycji Festiwalu Wisły. Odbędą się m.in.  jarmark produktów regionalnych, piknik przy Zamku Dybowskim oraz koncerty. 

Festiwal rozpocznie się już w piątek 14 sierpnia w Bobrownikach. To właśnie tam, dokładnie sto lat temu miało miejsce przekroczenie rzeki przez bolszewików. Tematyka cudu nad Wisłą będzie przyświecać pierwszemu dniu Festiwalu. Do Torunia impreza przeniesie się w sobotę. Uczestnicy z Bobrownik dotrą do Grodu Kopernika łodziami. Jednocześnie wystartują stamtąd Regaty Długodystansowe, których meta również znajdzie się w Toruniu. Na prawobrzeżu, wzdłuż Bulwaru Filadelfijskiego ustawi się m.in. jarmark Nadwiślańskie Smaki, gdzie będzie można spróbować specjałów z całego dorzecza Wisły. Na drugim brzegu odbędzie się z kolei piknik, któremu towarzyszyć będą koncerty, gry, czy pokazy. Wykorzystana zostanie do tego plaża na wysokości Zamku Dybowskiego.

W niedzielę czeka nas parada łodzi i statków uczestniczących w tegorocznym Festiwalu Wisły. Na Rynku Staromiejskim odbędzie się spektakl, a swoją ofertę o festiwalowe atrakcje poszerzyły również muzea. Również w niedzielę możliwe będzie zwiedzanie zabytkowej Barki Lemara. Na zakończenie zaplanowano koncert. Organizacją festiwalu zajmuje się Nadwiślańska Organizacja Turystyczna.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *