Zbliża się II Święto Ulicy Stromej na osiedlu Rybaki

Box2 Wiadomości
Święto Ulicy Stromej 2019 r. Fot. Fundacja Wolna Wisła

Tor przeszkód dla hulajnóg, rejsy łodzią po Porcie Zimowym i podjazd pod ulicę Stromą rowerem miejskim na czas. To tylko część wydarzeń, zaplanowanych w ramach 2. edycji Święta Ulicy Stromej. Impreza odbędzie już w najbliższą niedzielę. Program jest napięty!

II Święto Ulicy Stromej organizowane jest przez Fundację Wolna Wisła i Toruńskich Flisaków. Finansowo realizację wydarzenia wspiera gmina miasta Toruń. Impreza startuje w niedzielę 11 października o 12:00 i potrwa do 21:00. Celem wydarzenia jest aktywizacja społeczności lokalnej oraz przybliżenie mieszkańcom Torunia historycznego osiedla Rybaki i malowniczej ulicy Stromej.

Czego możemy spodziewać się w trakcie II Święta Ulicy Stromej?

Wydarzenie rozpocznie się otwarciem wystawy fotograficznej “Okno z widokiem na rzekę” i towarzyszącą mu Kawiarenką Sąsiedzką. Potem będzie można wziąć udział w hulajnogowym torze przeszkód i przepłynąć się łodzią po Porcie Zimowym. Prawdziwą gratką będzie zwiedzanie osiedla z Pawłem Kołaczem. Zbiórka chętnych na zwiedzanie o pełnych godzinach, poczynając od 13:00, u zbiegu ulic Stromej i Rybaki. Mieszkańcy z lepszą kondycją będą mogli rywalizować w podjeździe rowerem na czas pod ul. Stromą. Dla najmłodszych z kolei przygotowano warsztaty i animacje. Święto zakończy się występem zespołu Tawerna, projekcją filmu “Wszystko płynie” w ramach kina plenerowego i prezentacją zdjęć.

Na wydarzeniu pojawią się także aktywiści, promujący ideę Rad Okręgów.

Wszyscy chętni do pomocy przy organizacji mogą pojawić się dwie godziny wcześniej w siedzibie Fundacji Wolna Wisła przy ul. Rybaki 38. Organizatorzy przypominają, że wobec zagrożenia epidemicznego obowiązuje nakaz noszenia maseczek (także w przestrzeni publicznej), dezynfekcja rąk i utrzymywanie dystansu społecznego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *