Zbliża się kolejna edycja Toruń Maraton

Sport
Fot. Łukasz Piecyk

W tym roku uczestnicy pobiegną po raz 37. Wybrać mogą między maratonem, a półmaratonem. Dla najmłodszych przygotowano biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1000 metrów. Start już 27 października.

Tegoroczny limit uczestników jest prawie wyczerpany. Oznacza to, że to ostatnia szansa, aby zapisać się na listy startowe. Można to zrobić elektronicznie, na stronie internetowej toruńskiego maratonu. Obecnie zapisanych jest ponad 1 200 osób.

REKLAMA

Trasa maratonu ma być płaska i szybka, a przez to bardzo przystępna dla biegaczy. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie na niej punktów żywieniowych, ubikacji, czy stanowisk medycznych. Taką samą trasą biegli w tym roku uczestnicy 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters.

Miasteczko biegowe, wraz ze startem i metą będą zlokalizowane w hali sportowo-widowiskowej  Arena Toruń przy ul. Bema. Z kolei dzieci i młodzież rywalizować będą na znajdującym się nieopodal Stadionie Miejskim.

Przygotowane są już także medale. Wrysowany w nie jest ślad buta biegowego oraz trasy maratonu lub półmaratonu. Oprócz tego, znajduje się na nich zarys toruńskiej starówki.

Pakiety startowe można odbierać w sobotę, w Biurze Zawodów w Arenie Toruń, w godzinach od 14:00 do 21:00. Ci którzy nie będą mogli zrobić tego osobiście, mogą to zrobić poprzez osobę upoważnioną. Potrzebny będzie do tego jednak dokument, poświadczający upoważnienie do odbioru pakietu (do pobrania na stronie internetowej Toruń Maraton) i oświadczenie o stanie zdrowia, własnoręcznie podpisane przez zawodnika, wraz ze  skanem/zdjęciem dowodu osobistego/paszportu do wglądu w Biurze Zawodów.

Chętni będą mogli nabyć oficjalną bluzę maratonu oraz pamiątki.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *