Zbliża się kolejny etap prac na moście drogowym im. J. Piłsudskiego w Toruniu

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Już w najbliższy piątek rozpocznie się II etap prac na moście drogowym im. J. Piłsudskiego. Roboty przeniosą się na skrajny pas ruchu od strony zachodniej. Kierowcy w dalszym ciągu będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu.

Przez ostatnie dwa tygodnie prace toczyły się wschodnim pasie ruchu w kierunku Starówki. Zdemontowane zostały bariery energochłonne i granitowy krawężnik. Kierowcy mieli do dyspozycji skrajny pas zachodni oraz pas środkowy.

Zamknięcie wschodniego pasa, pozwoliło na zwiększenie szerokości jezdni, którą wykonawca wykorzysta w  kolejnym  etapie prac, który zostanie wprowadzony już 15 maja – wyjaśnia Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD Toruń.

W piątek 15 maja zamknięty zostanie skrajny pas zachodni. Ruch kołowy przeniesie się na pas wschodni oraz pas środkowy. Ruch dwukierunkowy na moście zostanie zachowany. Do dyspozycji pieszych będzie chodnik od strony Starówki. W najbliższym czasie drogowcy rozpoczną rozbudowę chodnika, reprofilację płyty jezdni i układanie nowej nawierzchni drogowej. 

Wprowadzane zmiany w organizacji będą obowiązywały kilka miesięcy – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD Toruń.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *