Zbliża się kolejny Toruński Tydzień Tolerancji

Box2 Wiadomości
Fot. Pixabay

Czwarta edycja Toruńskiego Tygodnia Tolerancji rozpocznie się 11 listopada. Będzie to okazja do zapoznania się z różnymi kulturami.

Torunianie kolejny raz będą mogli dać dowód swojej tolerancji i szacunku dla innych. Będzie to nie tylko lekcja akceptacji, ale też podstawa pod budowę relacji międzyludzkich, niezależnie od różnic, czy odmienności. 

– To wydarzenie ma utrwalić w nas myślenie, że wszyscy zasługują na zrozumienie i tolerancję. W programie znalazło się bardzo wiele interesujących pozycji: kulturalnych, sportowych i kulinarnych. Poprzez kuchnię różnych krajów chcemy trafić nie tylko do serc torunian, ale także ich żołądków – przekonywał prezydent Torunia, Michał Zaleski.

Atrakcji przewidziano więc wiele, ale to, co najważniejsze, to zaangażowanie społeczności nie tylko lokalnej, ale i międzynarodowej. W Toruńskim Tygodniu Tolerancji wezmą udział m. in. studenci UMK zza granicy. 

– Uniwersytet zawsze chętnie włącza się w tego typu inicjatywy. Studiują u nas młodzi ludzie z kilkunastu krajów. Jesteśmy otwarci na różnych ludzi, to jest dla nas bardzo ważne, taka jest misja uniwersytetu. Nasi studenci wezmą udział w warsztatach wyrabiania pralinek, będą to robić wspólnie z seniorami. Zapraszamy także na wspólny spacer po starówce, podczas którego studenci z różnych krajów będą rozdawać przechodniom piernikowe serca, symbol toruńskiej otwartości – informuje prof. Wojciech Wysota prorektor UMK ds. współpracy z zagranicą i otoczeniem gospodarczym.

W akcję włączyło się także Kolegium Jagiellońskie. Wydarzeń towarzyszących na pewno więc nie zabraknie. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *