Zbliża się Manifa Toruńska. “Naszej determinacji nie złamią debaty dziadersów”

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Kolejna Manifa Toruńska odbędzie się już w najbliższą sobotę 13 marca. Wyruszy o godz. 15.00 spod pomnika Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tegoroczne wydarzenie będzie nawiązywało do sytuacji aborcyjnej w Polsce, zmienionej wyrokiem TK, który na jesieni wywołał liczne fale protestów. Manifa odbędzie się pod hasłem “Aborcja jest nasza”.

Przestrzeń tegorocznej Manify Toruńskiej w całości zostanie poświęcona zagadnieniu aborcji.

W ostatnich miesiącach przekonałyśmy i przekonaliśmy się, jak ważne są: radykalna empatia i wzajemna pomoc w aborcjach. Naszej solidarności i determinacji nie jest w stanie złamać żaden zakaz, żaden pseudo trybunał czy debaty dziadersów. Pomagamy i towarzyszymy sobie w aborcjach, informujemy się i wspieramy emocjonalnie i finansowo. I nadal będziemy to robić! Z jeszcze większym zaangażowaniem i z jeszcze większą radością. Bo taka pomoc to czynienie dobra na przekór systemowej opresji. Nasza sieć pomocowa wciąż rośnie. Aborcja była, jest i będzie! Dzieje się każdego dnia w różnych miejscach w Polsce. Przerywamy ciąże, kiedy tego potrzebujemy, i mówimy o aborcjach, tak jak chcemy! Podczas tegorocznej Manify Toruńskiej oddamy głos osobom z doświadczeniem aborcji i wysłuchamy aborcyjnych historii. Aborcja jest nasza! Bo to nasze ciało, nasze zdrowie i nasze życie – czytamy w manifeście tegorocznej Manify Toruńskiej.

W organizację wydarzenia włączyło się w tym roku nowopowstałe Toruńskie Tęczowe Centrum Wsparcia i Integracji “Równik”. Centrum 11 marca o 18.00 w swojej siedzibie przy ul. Mostowej 9 organizuje prelekcję pn.: “Aborcja. Sytuacja prawna”. Na pytania zainteresowanych odpowiadać będzie Przemek Szczepłocki, prawnik należący do Stowarzyszenia Pracownia Różnorodności (SPR). Równik zaprasza także dzień później, 12 marca w godz. 17.00 – 20.00, na warsztaty “Namaluj sobie torbę na Manifę”. W trakcie warsztatów będzie można pomalować feministyczną torbę, wypić kawę, zjeść ciastko i porozmawiać z innymi.

Tagged

4 thoughts on “Zbliża się Manifa Toruńska. “Naszej determinacji nie złamią debaty dziadersów”

 1. Tylko Toruń– Tuba propagandowa i Otulina propagandowa młodych wywrotowych komunistek i spatologizowany Ch młodych naiwnych.
  Zobaczcie jak zapowiadają ich lewackie spędy – na łamach tej gadzinowej gazetki ….

 2. “dziennikarz” Chmielewska jak bierny powielacz lewackich stron Fb – i fem.- newsów…….
  oderwanych od realiów i realnego opisu rzeczywistości.
  Upadek niepokornego dziennikarstwa……..

 3. To nie jest przypuszczenie, to jest
  TWIERDZENIE:
  Manifa Toruńska prowadzi na terenie Torunia działalność przestępczą.
  Manifa Toruńska jest organizacją przestępczą.
  Źròdła finansowania działalności przestępczej Manify Toruńskiej, powinny zostać ustalone przez uprawnione organa państwa.

 4. pożałowania godna poziomem redakcja wyborczego Tylko Toruń – otulina propagandowa i Organ Prasowy wywrotowych spędów aborcjonistek – uparcie dezinformuje Czytelników.
  “czy tęcza, czy aborcja, czy sądy = wciąż te same mordy” – jacy więc “Torunianie i Torunianki” ??

  skoro to przeważnie napływowa i przyjezdna spoza Torunia swołocz, patologia i Anty-kulturowa dzieciarnia……

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *