Zbliża się nabór wniosków na małą retencję. Kto może skorzystać?

Box2 Wiadomości

Już jutro, czyli w poniedziałek 19 kwietnia, rozpoczyna się nabór wniosków na zadania służące ochronie zasobów wodnych, polegające na gromadzeniu i wykorzystaniu wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstania. Toruń przeznaczy w tym roku na realizację programu 600 tys. zł.

O dofinansowanie na gromadzenie deszczówki mogą ubiegać się właściciele nieruchomości, położonych w granicach administracyjnych Torunia, a także wspólnoty mieszkaniowe i przedsiębiorcy. Środki finansowe można przeznaczyć na realizację prac, związanych z wykonaniem systemów do gromadzenia i wykorzystania wód opadowych i roztopowych, w tym m.in. na montaż zbiorników naziemnych i podziemnych oraz wykonanie ogrodów deszczowych, muld, studni chłonnych i innych, zasilanych wodami opadowymi i roztopowymi. Maks. można uzyskać dotację w wysokości 80 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych. Wysokość dotacji uzależniona będzie od pojemności zbiornika. Na system bioretencji lub system nawadniania można uzyskać nie więcej jak 9 tys. zł.

Wnioski można wrzucać do skrzynki podawczej w Urzędzie Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 lub przy ul. Grudziądzkiej 126B lub przesłać na adres: Wydział Środowiska i Ekologii, ul. Wały gen. Sikorskiego 12, 87-100 Toruń. Istnieje także możliwość złożenia wniosku przez ePUAP. Termin naboru wniosków upływa 31 maja 2021 r.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *