Zbliża się największe rowerowe wydarzenie w mieście

Box2 Sport Wiadomości
Toruń na rowery 2019. Fot. Adam Zakrzewski

Już w najbliższą sobotę 5 września startuje rajd “Toruń na rowery 2020”. Uczestnicy, ze względu na ograniczenia epidemiczne, wyruszą w dwóch grupach. Pokonają łącznie 11 km. Punktem docelowym będzie Leśnictwo Olek i ognisko z kiełbaskami.

Wydarzenie w zeszłym roku odbyło się w maju. Wzięło w nim udział ponad 1,5 tys. osób. Nie zabrakło także prezydenta Michała Zaleskiego. Uczestnicy jechali do Przysieka, gdzie czekał na nich piknik sportowo-rekreacyjny. W tym roku impreza została zaplanowana na sobotę 5 września. Uczestnicy wyruszą z parkingu  Toruń Plaza w dwóch grupach – o 16.00 i 16.45. W każdej z grup będzie mogło pojechać maks. 150 osób ze względu na ograniczenia epidemiczne.

REKLAMA

Rowerzyści pokonają w asyście policji i straży miejskiej dystans ok. 11 km do Leśnictwa Olek. To właśnie tam na uczestników będą czekać leśnicy z Nadleśnictwa Toruń, którzy opowiedzą o swojej pracy. Na miejscu zaplanowano ognisko z kiełbaskami.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Organizuje go Stowarzyszenie GOSPORT i Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta.

Uczestnicy rajdu będą mogli też przy okazji wziąć udział w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Wystarczy pobrać darmową aplikację „Rowerowa Stolica Polski” i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *