Zbliża się rewitalizacja Parku Miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu

Box2 Wiadomości

Zachodnia część parku na Bydgoskim Przedmieściu zostanie zrewitalizowana. Inwestycja pochłonie blisko 4 mln zł, ale w 80 proc. będzie dofinansowywana ze środków zewnętrznych. Miasto już niedługo ogłosi przetarg na wykonawcę zadania.

Przedsięwzięcie, jak donosi Radio GRA Toruń, rozpocznie się jeszcze w tym roku i będzie realizowane do połowy 2022 r. Inwestycja ma objąć m.in. stworzenie nowych miejsc rekreacji na Martówce, boiska czy miejsca do wędkowania. Staw na Martówce zostanie oczyszczony, pojawi się na nim ponad to… fontanna. Zmodernizowane zostaną także ciągi komunikacyjne. To jednak nie wszystko. Radio GRA dodaje, że w parku pojawią się także miejsca do prowadzenia projektów społecznych, m.in. dedykowanych dzieciom czy seniorom. Na zmiany muszą także przygotować się kierowcy.

– Ruch kołowy w parku nie powinien się odbywać. W związku z tym w celu jego ograniczenia, chcemy zmodernizować ciąg komunikacyjny, czyli zerwać asfalt i utworzyć aleję przepuszczalną – stworzyć warunki do lepszego egzystowania roślin, ale również tym samym zamykamy możliwość wjazdu samochodów na Martówkę – mówiła dla Radia GRA Jolanta Swinarska, dyrektor Biura Ogrodnika Miejskiego Urzędu Miasta Torunia.

Fot. Sławomir Kowalski dla UMT

Tagged

1 thought on “Zbliża się rewitalizacja Parku Miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu

  1. No właśnie, ten pomyślunek. W park na Bydgoskim chcą wpompować 4 miliony złotych, żeby m.in. zdejmować tam asfalt (żeby stworzyć lepsze warunki dla roślin), podczas gdy naturalny Park Wrzosowisko za Matopatem może być dla TZMO wycięty, chociaż jest to najczystszy naturalny 100 letni bór dębowo-sosnowy w Toruniu, z naturalnymi ścieżkami sensorycznymi, gdzie niektórzy chodzą boso.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *