Zbliża się wyjątkowy koncert z udziałem toruńskich muzyków

Box2 Kultura Wiadomości

Już w najbliższą sobotę 18 kwietnia Fundacja “Światło” zaplanowała niezwykły koncert dla toruńskich “śpiochów”. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Pacjenta w śpiączce dla podopiecznych ZOL-u wystąpią Jacek Beszczyński, Leszek Miliński i Kasia Gucajtis.

Ogólnopolski Dzień Pacjenta w śpiączce obchodzony jest 18 kwietnia. To właśnie tego dnia w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Fundacji “Światło” zorganizowany zostanie wyjątkowy koncert dla 46 podopiecznych – pacjentów w śpiączce. O 11.00 dla toruńskich “śpiochów” wystąpią toruńscy muzycy: Jacek Beszczyński, Leszek Miliński i Kasia Gucajtis.

REKLAMA

– Trudna sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że już prawie od roku przy naszych pacjentach nie może być ich bliskich. Z myślą o tych tęskniących rodzinach koncert będzie transmitowany na żywo na fanpage’u Fundacji „Światło” na Facebooku. Podczas wydarzenia, każdy podopieczny otrzyma upominek ufundowany przez naszych przyjaciół – mówi Janina Mirończuk, prezes Fundacji “Światło”.

Fundacji do tej pory udało się wybudzić ze śpiączki 79 osób. Prezes fundacji podkreśla, że to znakomity wynik nie tylko w skali Polski, ale i całej Europy.

Fot. Urząd Miasta Torunia

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *