Zbliża się XXVII Welconomy Forum in Toruń

Box2 Polecamy Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Zbliża się kolejna edycja Welconomy Forum in Toruń. W dniach 16-17 marca Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki będzie gospodarzem jednej z największych konferencji poświęconych biznesowi i ekonomii w Polsce. Znamy już wstępny zarys programu.

Środowiska biznesowe, naukowe i polityczne będą miały swoich reprezentantów podczas 27. edycji Welconomy. W tym roku duży nacisk zostanie położony na współpracę firm lokalnych z przedsiębiorstwami zagranicznymi. Odbędą się specjalne panele, podczas których podjęte zostaną tematy współpracy gospodarczej na rynkach światowych, takich jak Chiny, Indonezja, Indie, Brazylia, Kolumbia, Angola oraz Bośnia i Hercegowina. Pojawią się przedstawiciele państw i firm zagranicznych, którzy przybliżą tematykę przedsiębiorczości w swoich regionach, co może być podstawą pod przyszłe współdziałanie w biznesie. Welconomy to bowiem idealne miejsce, by złapać kontakty i zbudować podstawy pod nawiązanie relacji wśród prowadzących własne interesy. W dobie globalizacji polityka międzynarodowa zyskuje na znaczeniu w sektorze gospodarki. O tym, że współpraca się opłaca, będą przekonywać eksperci.

Wśród tematów tegorocznego Forum pojawią się też kwestie związane z nauką i jej znaczeniem dla biznesu. Wśród prelegentów pojawią się reprezentanci środowiska akademickiego, których wystąpienia przybliżą rolę, jaką pełni rozwój nauk w napędzaniu gospodarki. 

Na Welconomy nie zabraknie w tym roku również tematów związanych ze zdrowiem i systemem jego ochrony, a także spraw dotyczących bezpieczeństwa i przyszłości energetyki w Polsce. Dowiedzieć się będzie można również wiele o zagadnieniach etycznych. 

Jednym z ciekawszych wydarzeń towarzyszących Welconomy będzie Bałtyckie Forum Samorządowe, poświęcone samorządowcom z północy kraju. Będzie ono tematem jednego z paneli tematycznych, który z pewnością przyciągnie wiele uwagi. 

Całość zapoczątkuje sesja plenarna, zatytułowana „Ekonomia oczami św. Jana Pawła II”. Poprowadzą ją prof. dr hab. Michał Kleiber z Polskiej Akademii Nauk i ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski, rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w latach 2010-2012. Grono prelegentów prezentuje się wyjątkowo interesująco. Wystąpią m.in. minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, minister cyfryzacji Marek Zagórski, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Sesja plenarna będzie punktem wyjścia do dyskusji o roli Kościoła w biznesie i spojrzenie na niego jako gracza gospodarczego. Inspiracją dla takiej tematyki jest setna rocznica urodzin Jana Pawła II. 

Nie będzie to jednak jedyna okrągła rocznica, którą uczcimy na tegorocznym Forum. Również sto lat temu miał miejsce powrót Pomorza i Kujaw do wolnej Polski, czemu zostanie poświęcony specjalny panel. W tym roku obchodzimy również trzydziestolecie utworzenia samorządu terytorialnego i również ten temat zostanie poddany dyskusji. W tym przypadku dyskusję poprowadzi wicemarszałek Sejmu w latach 1997-2001 Jan Król. 

Trudno rozmawiać o gospodarce, nie podejmując tematu rolnictwa. O jego przyszłości, szansach i zagrożeniach opowiedzą eksperci. 

Tematyka XXVII Welconomy Forum in Toruń jest na tyle różnorodna, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku. Przedsiębiorcy, którzy wezmą udział w wydarzeniu, mogą zyskać wiele – od wiedzy i doświadczenia po bezcenne kontakty biznesowe, które mogą przydać im się w dalszym rozwoju. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *