Zbliżają się dożynki województwa kujawsko-pomorskiego

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

Tradycyjne święto plonów zostało w tym roku ograniczone do części oficjalnej. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tucholi. Transmisje będzie można oglądać on-line.

Dożynki województwa kujawsko-pomorskiego odbędą się w najbliższą niedzielę w Tucholi. Gospodarzami wydarzenia będą marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska oraz ordynariusz diecezji pelplińskiej biskup Ryszard Kasyna, a także władze samorządowe miasta i powiatu tucholskiego. Starostami dożynek z kolei zostaną Alina i Wojciech Kołodziejscy z gospodarstwa rolnego w Cekcynku.

Uroczystość rozpocznie się o 11:00 mszą świętą. Potem zaplanowane są przemówienia okolicznościowe i ogłoszenie wyników w konkursach dożynkowych na najpiękniejsze wieńce dożynkowe i najciekawsze stoisko promocyjne powiatów i lokalnych grup działania. Wydarzenie zakończy się o godzinie 14:00. Konieczne będzie przestrzeganie reżimu sanitarnego, dlatego w wydarzeniu wezmą udział tylko zaproszeni goście. Będzie ono jednak transmitowane on-line na antenie TVP3 Bydgoszcz i na stronie Urzędu Marszałkowskiego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *