Zbliżają się kolejne nocne prace na moście Piłsudskiego

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Wczoraj wieczorem rozpoczął się kolejny etap frezowania na moście drogowym im. J. Piłsudskiego w Toruniu. Prace, którym towarzyszył ruch wahadłowy, zakończyły się dziś nad ranem. To jednak nie koniec nocnych prac w tym miejscu. Kolejne już w czwartek.

Następne nocne prace rozpoczną się w czwartek 30 lipca o 21.00. Ich zakończenie planowane jest na piątek 31 lipca o 5.00 rano. W tym czasie obowiązywać będzie ruch wahadłowy, a dla zminimalizowania utrudnień wykonawca postawi sygnalizację świetlną. Warto pamiętać, by w trakcie przejazdu przez remontowany most zachować szczególną ostrożność i stosować się do ograniczenia prędkości do 30 km/h.

Wykonawca w nocy z czwartku na piątek będzie kontynuował betonowanie płyty pomostu. Na moście pojawią się betonowozy, które będą dostarczać mieszankę betonową. Betonowanie ma związek z naprawą, czyli reprofilacją, płyty betonowej. Chodzi o uformowanie spadków, które umożliwią odpowiedni odpływ wody z mostu. Dopiero po zakończeniu tego etapu będzie możliwe układanie warstw izolacyjnych i nawierzchni bitumicznej.

Już wiadomo, że do rozbudowy mostu zużytych zostanie 1.5 tys. m3 betonu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *