Zbliżają się kolejne nocne prace na moście Piłsudskiego

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Wczoraj wieczorem rozpoczął się kolejny etap frezowania na moście drogowym im. J. Piłsudskiego w Toruniu. Prace, którym towarzyszył ruch wahadłowy, zakończyły się dziś nad ranem. To jednak nie koniec nocnych prac w tym miejscu. Kolejne już w czwartek.

Następne nocne prace rozpoczną się w czwartek 30 lipca o 21.00. Ich zakończenie planowane jest na piątek 31 lipca o 5.00 rano. W tym czasie obowiązywać będzie ruch wahadłowy, a dla zminimalizowania utrudnień wykonawca postawi sygnalizację świetlną. Warto pamiętać, by w trakcie przejazdu przez remontowany most zachować szczególną ostrożność i stosować się do ograniczenia prędkości do 30 km/h.

Wykonawca w nocy z czwartku na piątek będzie kontynuował betonowanie płyty pomostu. Na moście pojawią się betonowozy, które będą dostarczać mieszankę betonową. Betonowanie ma związek z naprawą, czyli reprofilacją, płyty betonowej. Chodzi o uformowanie spadków, które umożliwią odpowiedni odpływ wody z mostu. Dopiero po zakończeniu tego etapu będzie możliwe układanie warstw izolacyjnych i nawierzchni bitumicznej.

Już wiadomo, że do rozbudowy mostu zużytych zostanie 1.5 tys. m3 betonu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *