Zdalny tęczowy piątek w toruńskim liceum

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Tęczowy piątek to znana wszystkim akcja, mająca na celu pokazanie, że szkoła, w której takie wydarzenie się odbywa, jest miejscem bezpiecznym i przyjaznym dla każdej osoby, niezależnie od jej orientacji seksualnej czy tożsamości i cech płciowych. W tym roku, po raz kolejny, do akcji dołącza się społeczność IV LO w Toruniu.

“Spotykamy je codziennie na szkolnym korytarzu, w klasie, na boisku. Nie zdajemy sobie często sprawy z tego, co te osoby przeżywają na co dzień. Wyzwiska, pobicia, wykluczenie i wstyd, jakiego oczekuje od nich społeczeństwo, sprawiają, że młodzież LGBT+ jest znacznie bardziej narażona na problemy psychiczne, w tym depresję. Szacuje się, że około 70% nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze. Jako koleżanki/koledzy z ławki, nie możemy stać obojętnie i przyglądać się temu” – możemy przeczytać w opisie wydarzenia na Facebooku.

Tegoroczna edycja tęczowego piątku będzie różniła się od poprzednich, ze względu na panującą pandemię koronawirusa i zamknięcie szkół. Uczniowie, uczęszczający do IV LO i chcący wyrazić swoją solidarność z młodzieżą LGBT+, zachęcani są do ustawienia tęczowego profilowego na lekcje zdalne oraz do wstawienia zdjęcia ze szkolną przypinką i tęczowym emblematem na swoje konto w mediach społecznościowych.

3 thoughts on “Zdalny tęczowy piątek w toruńskim liceum

  1. “Tylko Toruń” to jeszcze jest dziennik miejski czy już kieszonkowy Biuletyn wywrotowej, tęczowej rewolucj młodych ogłupionych antykulturą róbta co chceta?

  2. deformacja i zwyrodnienie bez-tożsamościowych młodych ludzi (ludzi bez tożsamości JAKIEJKOLWIEK) musi się rozpoczynać w liceach, a chcą zacząć najlepiej już od przedszkoli.
    Typowy lewicowy socjalizm: najpierw patologizować, wykrzywiać, potem skarżyć się, że zbałamucona młodzież popełnia samobójstwa a na końcu rozwiązywać problem, który sam się stworzyło a na końcu zaznaczać, że szkoda tęczowo-piątkowa ma być miejscem bezpiecznym i przyjaznym….
    szkoda, ze rowniez i niniejsze czasopismo jak widzęę odnosi się do tego “ciepło”. )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *