Zdemolował sklep przy Podgórnej i zaatakował klientkę. Nie uciekł, bo dostawca zastawił drzwi

112 Box2 Wiadomości
fot. ilustracyjne

Wczoraj (24.06) agresywne zachowanie klienta jednego ze sklepów przy ul. Podgórnej doprowadziło do kilkutysięcznych strat. Mężczyzna zdemolował sklep i zaatakował inną klientkę. Policja zatrzymała go jeszcze zanim zdążył uciec z miejsca zdarzenia. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło około godz. 14:00. Początkowo nic nie zapowiadało tego, co miało się stać. Jeden ze stojących w kolejce klientów nagle zaczął zachowywać się agresywnie. Najpierw były to wulgarne okrzyki. Inni klienci i personel sklepu starali się go uspokoić, ale przyniosło to odwrotny skutek.

– W pewnym momencie użył siły fizycznej względem jednej z klientek i popchnął ją na regały. Następnie zaczął niszczyć towar znajdujący się w sklepie.  Zrzucał go  z półek i rozbijał szklane opakowania aż wreszcie przewrócił jeden z regałów. Przerażona obsługa i klientka schowały  się na zapleczu. Drogę ucieczki odciął mu jeden z dostawców, który zablokował drzwi skrzynkami – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, Oficer Prasowy KMP w Toruniu.

Na miejsce dotarła policja i zatrzymała 44-letniego mieszkańca Chełmińskiego Przedmieścia. Według szacunków właścicielki sklepu, straty sięgają kilku tysięcy złotych. Agresywny mężczyzna odpowie teraz za zniszczenie mienia. W więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.