Zdrowa żywność od rolników z regionu. UMK włącza się do akcji

Box2 Wiadomości

Wysokie jakościowo produkty od rolników z kujawsko-pomorskiego można zamawiać on-line i skorzystać z bezpłatnej dostawy do jednego z kilku punktów w mieście. Jeden z nich zlokalizowany został m.in w Auli UMK przy ul. Gagarina. Dostawa do punktu jest bezpłatna. Uczelnia rozpoczęła także badania marketingowe i związane z certyfikacją w programie.

Lokalna Żywność to serwis, działający w ramach pilotażowego programu Krótkiego Łańcucha Żywności, realizowanego przez Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku. To miejsce, gdzie można kupić produkty prosto od rolników i wytwórców z województwa kujawsko-pomorskiego. Dla wytwórców to szansa na promocję działalności, a dla nabywców – na pozyskanie zdrowych, regionalnych produktów. Sprzedaż w e-sklepie odbywa się w formie okienek zakupowych. W praktyce działa to tak, że w danym tygodniu klienci mogą dokonywać zakupów, a następnie odebrać je w wyznaczonym miejscu i czasie. Aktualne okienko zakupowe potrwa do 28 maja do godz. 12.00. Paczkę z zamówionymi produktami będzie można odebrać 1 czerwca w kilku miejscach w Toruniu, m.in. w punkcie podawczym Urzędu Marszałkowskiego (w budynkach na pl. Teatralnym i przy ul. Skłodowskiej-Curie).

Patronem pilotażowego programu został także Uniwersytet Mikołaja Kopernika. W związku z tym trzeci z punktów odbioru zakupionej żywności zlokalizowano w Auli UMK przy ul. Gagarina 11. Swoją paczkę z żywnością będzie mozna tutaj odbierać w godzinach 15:00-16:00. 

Portal UMK podkreśla, że udział uczelni w programie nie ogranicza się jedynie do udostępnienia punktu odbioru. Socjolodzy z UMK prowadzą także badania marketingowe, które pozwolą m.in. ocenić potrzeby i preferencje związane z nabywaniem żywności wysokiej jakości przez mieszkańców Torunia. Natomiast Wydział Chemii UMK będzie opracowywać sposoby certyfikacji wybranych produktów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *