Żeglarski weekend w Toruniu. Kto wygrał regaty?

Sport Wiadomości
fot. Wojtek Szabelski

W miniony weekend rozegrano 56. Długodystansowe Regaty na Wiśle oraz zawody „Między Mostami o Puchar Prezydenta Miasta Torunia”.

Długodystansowe Regaty na Wiśle, które miały miejsce w sobotę, są najstarszą tego typu imprezą odbywającą się na królowej polskich rzek. Po raz pierwszy na trasie z Torunia do Bydgoszczy ścigano się już w 1936 roku. Z racji stanu wód i sytuacji epidemiologicznej w tym roku skrócono trasę zawodów. Żeglarze wystartowali z portu przy przeprawie promowej w Nieszawie, a meta znajdowała się na wysokości Przystani Toruń. Organizatorzy dostosowali podział klas do potrzeb żeglarzy jachtów wyczynowych oraz wszystkich typów jednostek turystycznych. Puchar wojewody kujawsko-pomorskiego w ramach klasy “Samorządowej” zdobyła załoga z Grudziądza.

REKLAMA

W niedzielę odbyły się regaty „Między Mostami o Puchar Prezydenta Miasta Torunia” dla jachtów klasy Puck, które można było podziwiać z nabrzeży Bulwaru Filadelfijskiego. Ich trasa przebiegała między toruńskimi mostami z dwoma pętlami przy Bulwarze Filadelfijskim. Puchar zdobyła załoga w składzie Witold Sadowski i Paweł Bork. Drugie miejsce zajęła załoga dowodzona przez Arkadiusza Kłosa, wraz Tomaszem Markiewiczem i Włodzimierzem Kłosem. Trzecie miejsce przypadło załodze pod dowództwem Andrzeja Kwapiszewskiego z Maciejem Kokoszewskim i Janem Łaganowskim.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *