Zginął kibic. Jest akt oskarżenia ws. tragicznego wypadku na ul. Bema

112 Box1
Fot. Łukasz Piecyk

Prokurator Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum – Zachód skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko kobiecie, która na początku roku doprowadziła do śmiertelnego wypadku na ul. Bema. Grozi jej kara od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Do tragicznego wypadku doszło 18 stycznia 2019 r. przed godz. 18.00 na przejściu dla pieszych na ul. Bema – w pobliżu Tor-Toru i sklepu Paluszek.

Ewa Cz., prowadząc samochód marki Skoda Fabia, wjechała w dwie osoby przechodzące przez jezdnię. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł 72-letni mężczyzna.

– Drugi z pieszych doznał złamań kości kończyn dolnych, żeber, zwichnięcia stawu ramiennego prawego, obrażeń łopatki oraz obrażeń twarzoczaszki, które spowodowały ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci ciężkiej długotrwałej choroby realnie zagrażającej życiu – informuje prokurator Andrzej Kukawski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Jak wynika z opinii biegłego, choć Ewa Cz. nie zachowała szczególnej ostrożności i nie należycie obserwowała innych uczestników ruchu drogowego, do wypadku przyczynili się również piesi.

– Obserwując jadącą Skodę mieli możliwość – na zasadzie ograniczonego zaufania, zaniechania wejścia na jezdnię i tym samym uniknięcia potrącenia – dodaje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu. – Ewa Cz. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej przestępstwa i odmówiła składania wyjaśnień. Oskarżona nie była karana.

W toku śledztwa zastosowano wobec zatrzymanej środki zapobiegawcze – zakaz kontraktowania się z pokrzywdzonym i świadkiem oraz poręczenie majątkowe w wysokości 3 tys. zł.

Kobiecie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *