Zgubił portfel na Bydgoskim. No i się zaczęło… [FOTO + WIDEO]

112 Polecamy
fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu

22-latek przywłaszczył portfel i osiem razy włamał się na konto bankowe, korzystając z karty bankomatowej. Ale to nie wszystko, co ma na sumieniu. Z 27-letnim kompanem dokonał także rozboju na mieszkańcu Bydgoskiego.

Historia ma swój początek 25 września. Właśnie tego dnia doszło do przywłaszczenia portfela wraz z zawartością. Pokrzywdzony prawdopodobnie zgubił go przy ul. Mickiewicza.

– Po pewnym czasie za pomocą jednego z portali społecznościowych zgłosił się do niego człowiek, który twierdził, że odnalazł portfel z dokumentami – relacjonuje Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. – Doszło do spotkania. Znalazca oddał pokrzywdzonemu portfel, w którym były dokumenty. Brakowało w nim pieniędzy oraz karty bankomatowej. Po kilku dniach okazało się, że ktoś dokonał kilku transakcji, płacąc utraconą kartą.

Kryminalni zabezpieczyli materiał dowodowy w tej sprawie. Policjantka prowadząca to postępowanie bardzo szybko rozpoznała znanego jej z wcześniejszych spraw przestępcę. Nagrania z monitoringu nie pozostawiały wątpliwości. Mężczyzna kilkanaście razy płacił przywłaszczoną kartą za zakupy lub usługi.

Na początku tego tygodnia 22-latek bez stałego miejsca zamieszkania, który stoi za tymi przestępstwami, został zatrzymany przez policję. W minioną środę został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum – Zachód. Łącznie usłyszał dziewięć zarzutów: przywłaszczenia portfela wraz z zawartością i włamania na konto bankowe poprzez posłużenia się kartą bankomatową.

Ale to nie wszystko, co miał na sumieniu. Kryminalni dowiedli, że 3 października przy ul. Sienkiewicza wspólnie z 27-letnim kompanem dokonali rozboju na mieszkańcu Bydgoskiego Przedmieścia. Ich łupem padły wtedy pieniądze. Prokurator zdecydował, że obaj będą musieli zgłaszać się na policyjny dozór kilka razy w tygodniu i obowiązuje ich zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Grozi im do 12 lat więzienia.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys