Ziobro chce uchylenia immunitetu Joannie Scheuring-Wielgus. Chodzi o obrazę uczuć religijnych

Box2 Polityka Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

To już trzeci raz, gdy posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus zagrożona jest utratą immunitetu. Tym razem chodzi o zdarzenie z 25 października, kiedy w kościele św. Jakuba posłanka wraz z mężem demonstrowali swój sprzeciw wobec zaostrzania ustawy aborcyjnej. “Jestem z tego dumna”, komentowała posłanka z Torunia.

Wniosek o uchylenie immunitetu Joannie Scheuring-Wielgus skierował do marszałek Sejmu prokurator generalny Zbigniew Ziobro, a Prokuratura Rejonowa w Toruniu sformułowała zarzuty “złośliwego działania, obrażania uczuć religijnych i znieważenia miejsca kultu religijnego”.

REKLAMA

– Już raz próbowano mi odebrać immunitet, w zeszłej kadencji Sejmu, gdy stanęłam po stronie dzieci gwałconych przez księży. Po raz drugi próbowano mi odebrać immunitet, kiedy wypowiedziałam się na temat afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości. I teraz po raz trzeci próbuje mi się odebrać immunitet za to, że stoję po stronie kobiet. Jeżeli z tych trzech powodów chce mi się odebrać immunitet, to jestem z tego dumna – komentowała posłanka dla TVN24.

Sprawa jest od wczoraj szeroko komentowana w Sejmie, a szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski uważa, że chodzi o zastraszanie parlamentarzystów. Rzecznik PSL z kolei, Miłosz Motyka, poradził, aby “pan minister Ziobro zajął się czymś poważnym, a nie wojenką polityczną”.

Tagged

5 thoughts on “Ziobro chce uchylenia immunitetu Joannie Scheuring-Wielgus. Chodzi o obrazę uczuć religijnych

 1. Toruń wszystkich PRZEPRASZA za tę “Niespełna” p-OSŁA-nkę Joannę Schajbus-Bejbus
  (pożal się Boże). Wespół ze swoim mężykiem zakłóciła przebieg Mszy Św. w toruńskim kościele – wcześniej znieważyła Uczestników MarSzu Niepodległości (per “faszyści”) a maszerowali: Polacy, Patrioci, rodziny z dziećmi, grupy rekonstrukcji historycznej, Polonia zza granicy.
  Jak sądzicie? co by było,
  gdyby zakłóciła modlitwę w Meczecie ?? jej mężyk pomógłby?
  obczajcie początek, jak się kompromitowała i jakie “”wsparcie”” miała ta ŁŻE-Wielgusowa przed procesem z Jackiem Międlarem 🙂 🙂
  https://www.youtube.com/watch?v=xHlbI_o1KCA

 2. Ona jest tchòrzliwa. Trzeci raz boi się zrezygnować z immunitetu, z powodòw intelektualnych. Boi się stanąć w sądzie i się samodzielnie wypowiadać. Zwłaszcza o swojej patologicznej niechęci do kościoła, z powodu traumy, okresu początkõw dojrzewania seksualnego!

 3. Sformułowanie zarzutòw komuś, oznacza publiczne twierdzenie, że ktoś zrobił coś. Pytanie pierwsze: czy posełka lub jej mąż, pisemnie na wiadomych transparentach, lub słownie, w czasie swojego “występu”, znieważyli to konkretne miejsce kultu religijnego?!Ten konkretny kościòł? Czy w trešci transparentòw lub słownie, obrażali czyjeś uczucia religine?! A jeśli NIE? To jak można twierdzić (zarzuty to twierdzenia, że coś miało miejsce-wydarzyło się) o “złośliwym działaniu”, jeśli takiego działania by-WCALE NIE BYŁO?!

 4. Bardzo bym sobie życzył, żeby w końcu przestała się zasłaniać immunitetem. Obawiam się jednak, że “kruk krukowi oka nie wykole”.

 5. Nie ma problemu z immunitetem u… męża posełki-bo go nie posiada. Bez trudu prokuratura może skierować akt oskarżenia do sądu. Problem tylko w tym, czy prokuratura nie obawia się przegrać w sądzie, czy potrafi taki akt oskarżenia sformułować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *