Żłobek Miejski na Andersa rozpoczął działalność. Nabór wciąż trwa [WIDEO]

Box2 Wiadomości
Fot. Sławomir Kowalski dla UMT

Żłobek Miejski nr 4, mieszczący się przy ul. Andersa w Toruniu, 1 września rozpoczął działalność. To pierwszy miejski żłobek na lewobrzeżu. Placówka w dalszym ciągu prowadzi nabór. Na najmłodszych mieszkańców czeka jeszcze niemal 60 wolnych miejsc.

To nowoczesny, dwukondygnacyjny obiekt, który łącznie może pomieścić 145 dzieci w siedmiu oddziałach. Znajduje się w nim wiele funkcjonalnych pomieszczeń, jak np. pokój rodzica, wózkownia czy świetlica. Każdy oddział ma oddzielne sypialnie, sale zabaw i pomieszczenia sanitarne. Przestrzeń wokół żłobka także została zagospodarowana.

Chcielibyśmy, aby nasze dzieci, mimo aktualnej sytuacji epidemicznej, nie odczuły tej presji. Chcielibyśmy zapewnić im warunki bardzo komfortowe i w formie zabawy uczyć je, że należy dbać o higienę rąk i zachować dystans – podkreśla dyrektor żłobka, Katarzyna Trybańska. 

Budowa żłobka pochłonęła ponad 8 mln zł, z których 85 proc. pokryło unijne dofinansowanie. Do placówki na chwilę obecną zapisanych jest 86 dzieci. Nabór wciąż trwa.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *