Żłobek Miejski na Andersa rozpoczął działalność. Nabór wciąż trwa [WIDEO]

Box2 Wiadomości
Fot. Sławomir Kowalski dla UMT

Żłobek Miejski nr 4, mieszczący się przy ul. Andersa w Toruniu, 1 września rozpoczął działalność. To pierwszy miejski żłobek na lewobrzeżu. Placówka w dalszym ciągu prowadzi nabór. Na najmłodszych mieszkańców czeka jeszcze niemal 60 wolnych miejsc.

To nowoczesny, dwukondygnacyjny obiekt, który łącznie może pomieścić 145 dzieci w siedmiu oddziałach. Znajduje się w nim wiele funkcjonalnych pomieszczeń, jak np. pokój rodzica, wózkownia czy świetlica. Każdy oddział ma oddzielne sypialnie, sale zabaw i pomieszczenia sanitarne. Przestrzeń wokół żłobka także została zagospodarowana.

Chcielibyśmy, aby nasze dzieci, mimo aktualnej sytuacji epidemicznej, nie odczuły tej presji. Chcielibyśmy zapewnić im warunki bardzo komfortowe i w formie zabawy uczyć je, że należy dbać o higienę rąk i zachować dystans – podkreśla dyrektor żłobka, Katarzyna Trybańska. 

Budowa żłobka pochłonęła ponad 8 mln zł, z których 85 proc. pokryło unijne dofinansowanie. Do placówki na chwilę obecną zapisanych jest 86 dzieci. Nabór wciąż trwa.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *