Żłobek na Andersa z unijną dotacją. Tak będzie wyglądać [WIZUALIZACJE]

Box2 Wiadomości
Umowę o dotację podpisali (od lewej): członek zarządu województwa Sławomir Kopyść, skarbnik miasta Magdalena Flisykowska-Kacprowicz i prezydent Torunia Michał Zaleski, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl i Andrzej Goiński dla K-PUM

Powstający od trzech miesięcy pierwszy żłobek na lewobrzeżu otrzymał unijne dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Dotacja na ten projekt wyniesie 8,6 mln zł.

Umowa na dofinansowanie budowy placówki przy ul. Andersa 21 została podpisana wczoraj w urzędzie marszałkowskim. Dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie 8,6 mln zł, a całkowita wartość tego przedsięwzięcia to 10,2 mln zł.

W sumie urząd marszałkowski podpisał umowy z beneficjentami na dofinansowanie 22 projektów. Nie tylko na budowę żłobków, ale także na pracownie nauki, rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnych czy zakup ekwipunku dla strażaków ochotników.

– Toruńskie maluchy się ucieszą, bo już trwa budowa nowego żłobka, w którym w siedmiu oddziałach miejsce swoje znajdzie 145 dzieci. Żłobek powstaje w lewobrzeżnej części miasta, gdzie do tej pory nie mieliśmy takiej placówki miejskiej – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski. – Prace na budowie są prowadzone od trzech miesięcy, został zrobiony wykop, są fundamenty, stawiane są ściany i pojawiają się pierwsze stropy.

To będzie budynek z dwoma kondygnacjami. Na parterze będą działać trzy oddziały, świetlica, strefa socjalna pracowników, pokój rodzica i wózkownia w części południowej oraz kotłownia, toaleta i strefa kuchni w części północnej. Na piętrze zaś zostaną ulokowane cztery oddziały, pokój dyrektora, logopedy, pokój kadr i księgowości z magazynem akt, warsztat, pralnia i magazyn środków czystości.

Każdy z oddziałów żłobkowych będzie mieć do dyspozycji powierzchnię ok. 134-139 m kw., gdzie znajdą się: sala zabaw, sypialnia, łazienki i pomieszczenia pomocnicze. W ramach projektu zostaną zakupione meble i sprzęt do wszystkich pomieszczeń.

Urządzone zostanie także otoczenie powstającego obiektu. Przewidziano tam plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią podłożem, zabawkami ogrodowymi z certyfikatami i elementy małej architektury. Ponadto pojawią się miejsca parkingowe, chodniki i oświetlenie terenu.

Prace przy ul. Andersa mają potrwać do końca kwietnia 2020 r.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *