Złodziej recydywista zatrzymany. Kradł rowery oraz chłodnicę z Forda

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk (ilustracyjne)

Wczoraj policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 34-latka z ul. Moniuszki. Podejrzany został wytypowany i ustalony przez policjantów po dokonanej kradzieży na ul. Nałkowskiej. Ponieważ jest recydywistą, za popełniony czyn grozi mu nawet do 7,5 roku więzienia.

Do kradzieży doszło 27 października. Mężczyzna ukradł z terenu jednej z posesji przy ul. Nałkowskiej chłodnicę do forda focus, trzy zlewy i trzy rowery. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że sprawca zrobił to niepostrzeżenie w biały dzień i praktycznie w okresie kilkudziesięciu minut kiedy pokrzywdzonego nie było na miejscu. Okradziony mężczyzna zgłosił całą sprawę na policję następnego dnia kiedy na jednym ze złomowisk zauważył swoja chłodnicę.

Krótko po tym kryminalni ze Śródmieścia ustalili mężczyznę podejrzanego o tą kradzież. Wczoraj doszło do zatrzymania  tego mężczyzny. To  34-letni mieszkaniec Bydgoskiego Przedmieścia. Systemy informatyczne wykazały, że w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa, zaś ostatniego czynu dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa czyli tzw. recydywy.

Policjanci zarzucili 34 -latkowi dokonanie kradzieży roweru trekkingowego z wmontowanym fotelikiem dziecięcym na bagażniku, roweru górskiego, roweru dziecięcego, chłodnicy do pojazdu marki Ford Focus oraz trzech zlewów ze stali kwasoodpornej. Wszystko było warte kilkaset złotych. Ponieważ tego czynu dokonał w warunkach recydywy, może mu grozić do 7,5 roku więzienia. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Tagged

1 thought on “Złodziej recydywista zatrzymany. Kradł rowery oraz chłodnicę z Forda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *