Złotoria szachowym mistrzem Torunia

Box2 Sport Wiadomości
Fot. Pixabay

Zakończyły się zmagania w Mistrzostwach Torunia w Szachach, rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Najlepsze drużyny awansowały do rozgrywek wojewódzkich.

Zawody odbyły się 16 i 17 grudnia, na terenie Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu. Zwycięzcą rozgrywek w kategorii “młodzież” okazała się Szkoła Podstawowa w Złotorii, która wyprzedziła znajdujące się zaraz za nią na podium SP nr 32 i nr 5. Wszystkie trzy szkoły wystąpią dzięki temu w rozgrywkach na poziomie wojewódzkim. 

REKLAMA

– Dzisiejszy turniej był rozgrywany systemem kołowym co znaczy, że każda szkoła grała ze sobą minimum jeden mecz. Spodziewałem się że zajmiemy niższe miejsce. Ale umiejętności zadecydowały o naszym zwycięstwie. Turniej w Toruniu pozwolił nam się zakwalifikować do turnieju wojewódzkiego rozgrywanego w Bydgoszczy – mówi Michał Przybyszewski, kapitan szachowej drużyny Złotorii.

Zwycięski zespół, w składzie Michał Przybyszewski, Patryk Rzeszotek, Ksawier Hinczewski, Lena Dziembowska i Franciszek Morawiak, będzie miał więc okazję powalczyć o zwycięstwo na wyższym szczeblu.

– Uczniowie otrzymali okolicznościowe medale oraz puchary i dyplomy dla szkoły – opisuje Wiesława Geras, dyrektor SP w Złotorii. 

Organizatorem wydarzenia był Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *