Zmarł toruński przedsiębiorca Paweł Słupski. Specjalizował się w nowych technologiach

Box2 Wiadomości

W sobotę w wieku 41 lat zmarł Paweł Słupski – przedsiębiorca specjalizujący się w nowych technologiach. Chorował na złośliwy nowotwór z przerzutami.

Paweł Słupski ukończył filologię słowiańską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Jako członek samorządu studenckiego zajmował się organizacją juwenaliów, zasiadał w komisji do spraw współpracy z zagranicą, był także delegatem do Parlamentu Studentów RP. Przez trzy lata prowadził portal kulturalnytorun.pl

W 2015 roku założył fundację Instytut Wspierania Nowych Technologii, która organizuje Drone Tech World Meeting – największą w Polsce imprezę związaną z dronami, sztuczną inteligencją i ogólnie nowymi technologiami wspomagającymi rozwój inteligentnej metropolii. Słupski prowadził także spółkę Open Link, która wykorzystywała dane sejsmiczne zbierane przez bezzałogowe statki powietrzne do poszukiwania złóż naturalnych.

Zmarł po długiej ciężkiej chorobie. W tym roku wykryto u niego złośliwy nowotwór z przerzutami. W zbiórkę funduszy na leczenie zaangażowali się rodzina, znajomi i współpracownicy.

Toruńskiego przedsiębiorcę pożegnali najwyżsi przedstawiciele władz miasta:

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *