Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Okręgowego. Marek Rubnikowicz odchodzi

Box1 Kultura Wiadomości
fot. nadesłane

Dziś swoją pracę na stanowisku dyrektora Muzeum Okręgowego w Toruniu kończy, po niemal 14 latach, dr Marek Rubnikowicz. Jego obowiązki przez najbliższy rok będzie pełnić dotychczasowa wicedyrektor ds. naukowych Aleksandra Mierzejewska.

Dyrektor Marek Rubnikowicz 28 sierpnia odchodzi ze stanowiska i przechodzi na emeryturę. Funkcję dyrektora pełnił przez niemal 14 lat, od stycznia 2007 r. Za jego kadencji muzeum rozrosło się o Muzeum Toruńskiego Piernika i Muzeum Twierdzy Toruń. Kolejne osiągnięcie to wyremontowanie Domu Mikołaja Kopernika, Domu Eskenów i Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika. Marek Rubnikowicz za swoją pracę na rzecz opieki nad zabytkami i ochrony zabytków był wielokrotnie doceniany. W 2018 r. otrzymał Złoty Medal “Gloria Artis” oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Niedawno został także wyróżniony medalem “Hereditas Saeculorum”.

REKLAMA

Przez najbliższy rok obowiązki dyrektora Muzeum Okręgowego w Toruniu będzie pełnić Aleksandra Mierzejewska, dotychczasowa wicedyrektor ds. naukowych. Placówkę i jej potrzeby zna doskonale, bo pracuje w toruńskim muzeum od 1984 r. Do tej pory zrealizowała blisko 40 wystaw, jest także autorką i współautorką kilkudziesięciu publikacji.

Tagged

2 thoughts on “Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Okręgowego. Marek Rubnikowicz odchodzi

  1. Czy prawdą jest że w w ramach obowiązków służbowych pracownicy muzeum mają sprzątać toalety pod odwiedzających i sprzątać apartamenty na wynajem dla turystów?

  2. O procesach sądowych przegranym z wyrzuconymi z pracy i dyskryminowanymi pracownikami już nikt nie wspomniał? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowa: Rubnikowicz, muzeum, mobbing i voila!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *