Zmiana organizacji ruchu na al. 500-lecia Torunia

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

W związku z przebudową przejazdu torowo-drogowego na skrzyżowaniu ul. Chopina i al. 500-lecia Torunia, od soboty 7 marca czeka nas zmiana organizacji ruchu na al. 500-lecia Torunia. 

– Prace są realizowane w ramach projektu „Przebudowa układu torowo-drogowego w ul. Wały gen. Sikorskiego i al. Jana Pawła II wraz z budową pasa tramwajowo-autobusowego w Toruniu – BiT-City II”. Przedsięwzięcie wchodzi w kolejny etap, kiedy to zostanie połączone stare i nowe torowisko – mówi prezes Zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Zbigniew Wyszogrodzki. 

– Tak jak w przypadku pl. Niepodległości zmiany wprowadzamy od soboty, kiedy to z racji weekendu natężenie ruchu drogowego jest mniejsze. Dzięki temu kierowcy będą mieli trochę czasu, by zapoznać się i oswoić z nową organizacją ruchu – dodaje dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia Marcin Kowallek. – Prace planuje się zakończyć 23 marca br.

Co dokładnie oznaczają zmiany?

Zamknięta zostanie północna część skrzyżowania al. 500-lecia Torunia z ul. Chopina. Przejazd al. 500-lecia Torunia na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Chopina. Wyjazd z ul. Chopina będzie odbywał się jak dotychczas, tj. tylko w prawo w kierunku mostu drogowego. Ponadto, Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu zaleca objazdy: z mostu w kierunku Bydgoskiego Przedmieścia ulicami: Ślimak Getyński, Bulwar Filadelfijski, Popiełuszki, Rybaki, Matejki oraz od ul. Tujakowskiego w kierunku mostu drogowego ulicami: Krasińskiego, Moniuszki, Chopina, Bydgoska, al. 500-lecia Torunia, Chopina. Nie zmienia się natomiast nic, jeśli chodzi o kursowanie pojazdów komunikacji miejskiej – autobusy i tramwaje będą jeździły tak, jak do tej pory. 

– Roboty będą polegały na przebudowie przejazdu torowo-drogowego na skrzyżowaniu ul. Chopina i al. 500-lecia Torunia. Zostanie tam połączone stare i nowe torowisko. Przejazd torowo-drogowy wykonany będzie nie jak w większości przypadków z płyty prefabrykowanej, ale z kamiennej kostki. Takie było zalecenie Miejskiego Konserwatora Zabytków – wylicza kierownik budowy z ramienia firmy Balzola Wojciech Kulpiński.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *