Zmiana organizacji ruchu na pl. Daszyńskiego i Skarbka

Box2 Wiadomości
Fot. Michał Kunicki dla UMT

Od jutra zmieni się organizacja ruchu w obrębie pl. Daszyńskiego i pl. Skarbka. Zmiany mają polepszyć komfort podróżowania tym kierowcom, którzy zdecydowali się jechać mostem im. gen. Elżbiety Zawackiej zamiast remontowanym mostem im. Józefa Piłsudskiego.

Na pl. Daszyńskiego zmienią się kierunki jazdy na pasach ruchu, a sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu zostanie przeprogramowana. Zmiany obejmą także plac Skarbka. Obowiązywać będą od godziny 14:00. Wcześniej w poniedziałek rozpocznie się malowanie oznakowania poziomego, dlatego w godzinach 11:00-14:00 od strony ul. Sobieskiego możliwe będą utrudnienia w obrębie pl. Skarbka.

Zmiany na pl. Daszyńskiego:

  • Na wlocie wschodnim ul. Szosa Lubicka (od strony Rubinkowa) skręt w lewo w kierunku mostu gen. E. Zawackiej możliwe będzie z dwóch pasów. Na wprost, w kierunku centrum, po zmianach pojedziemy jednym pasem ruchu. Niezmiennie, dla skręcających w prawo w kierunku ul. Żółkiewskiego, do dyspozycji będą dwa pasy ruchu.
  • Na wlocie zachodnim ul. Szosa Lubicka (od strony centrum) możliwy będzie skręt w prawo w kierunku mostu gen. Zawackiej z dwóch pasów. Jazda na wprost w kierunku Rubinkowa odbywać się będzie również po dwóch pasach. Zlikwidowana natomiast zostanie relacja skrętu w lewo w kierunku ul. Wschodniej i ul. Żółkiewskiego.
  • Zmiany obejmować będą również wlot na pl. Daszyńskiego z ul. Wschodniej. W tym miejscu zostanie wprowadzony nakaz jazdy w prawo w kierunku ul. Żółkiewskiego. Relacje z ul. Wschodniej w kierunku ul. Szosa Lubicka w stronę Rubinkowa oraz w stronę centrum zostaną zlikwidowane. Wjazd na most gen. E. Zawackiej z ul. Wschodniej możliwy będzie jedynie poprzez jazdę tunelem pod placem Daszyńskiego.

Z ulicy Wschodniej możliwy będzie jedynie ruch na most gen. Zawackiej tunelem oraz na ul. Żółkiewskiego w kierunku placu Skarbka.

Zmiany na pl. Skarbka:

  • Po zmianie, z lewego pasa z ul. Sobieskiego możliwa będzie jazda zarówno na wprost w kierunku ul. M. Skłodowskiej-Curie, jak i w prawo w kierunku ul. Żółkiewskiego. Prawy pas pozostaje niezmiennie jedynie dla kierowców skręcających w prawo.

Zmiany obowiązują od poniedziałku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *