Zmiany na moście Piłsudskiego. Skorzystają piesi i rowerzyści

Box2 Wiadomości

Od najbliższego piątku, czyli od jutra 7 maja częściowo udostępniony zostanie do ruchu nowy ciąg pieszo-rowerowy po zachodniej stronie mostu drogowego im. J. Piłsudskiego. Budowa zachodniego ciągu trwała dwa miesiące. To jeszcze nie koniec prac. Teraz roboty przeniosą się na stronę wschodnią.

Budowa nowych ciągów pieszo-rowerowych nie jest łatwym zadaniem. Wymaga przede wszystkim poszerzenia istniejących stalowych wsporników chodnikowych z 2 do ponad 4 metrów i zastosowania pomostów kompozytowych. Na jeden ciąg zużyć trzeba ponad 70 kompozytowych elementów, z których najcięższy waży 5 ton. Nowy ciąg pieszo-rowerowy po stronie zachodniej zostanie już jutro częściowo udostępniony dla ruchu, dzięki czemu wykonawca będzie mógł przenieść się z pracą na stronę wschodnią. Nowy ciąg nie jest jeszcze w pełni skończony, ale mieszkańcy mogą liczyć m.in. na tymczasowe oświetlenie.

– Od strony rzeki wykonawca zamontował odrestaurowaną balustradę. Dodatkowo, dla bezpieczeństwa, w miejscu, gdzie powstaną w przyszłości schody i winda, zostaną zamontowane tymczasowe balustrady. Takie same, jak na przyczółkach mostu, gdzie będą trwały roboty elektryczne i teletechniczne. W tym miejscu przejście będzie zawężone do dwóch metrów – mówi Ireneusz Makowski, z-ca dyrektora MZD Toruń.

Uwaga! Zmiany będą wiązać się także z nową organizacją ruchu dla pieszych, tj. dyslokacją przejść dla pieszych. MZD informuje, że nowe przejście od strony pl. Rapackiego zostanie wyznaczone pomiędzy ul. Kopernika a ul. Ślimak Getyński, tym samym zamknięte zostanie przejście przez ul. Ślimak Getyński. Z kolei na pl. Armii Krajowej zostanie wyznaczone nowe przejście przed wyjazdem z ul. Majdany.    

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *